חקירה במשטרה

5
(42)

חקירה במשטרה - הקדמה

חקירה במשטרה מפחידה כל אזרח ואדם נורמטיבי. זה די מובן וברור, אחרי הכל מדובר בתחילתו של הליך פלילי המתקיים בזירה מנוכרת ולא מוכרת לאדם מן הישוב. לכן, כדאי לדעת בדיוק מה נכון לעשות וממה להימנע. ומרגע שקיבל אדם זימון לחקירה במשטרה בין בהודעה בכתב ובין בשיחת טלפון, אמליץ כעורכת דין פלילית בעלת עשרות שנות ניסיון, מהן שנים ארוכות בפרקליטות, לצור קשר בדחיפות עם עורך דין פלילי, שיעשה את מה שדרוש כדי לצלוח את החקירה במשטרה ואת ההליך הפלילי הנלווה לו על הצד הטוב ביותר.

בשורות הבאות אנסה אפוא לענות על שאלות החוזרות ונשנות בהן אני נתקלת שוב ושוב העוסקות בחקירה במשטרה, ובהליך הפלילי הקשור בו. כך למשל: האם זימון לחקירה במשטרה צריך להיות בכתב? האם חובה להתייצב או שאפשרי למסור עדות בטלפון? האם עורך הדין יכול לשבת ביחד עם הנחקר בחדר החקירות? האם מותר להקליט את החקירה? ועוד ועוד

זימון למסירת עדות במשטרה | עידית רייכרט עורכת דין פלילית
זימון לחקירה במשטרה

מהי חקירה במשטרה

אז ראשית כדאי לדעת – הליך פלילי נפתח בהגשת תלונה במשטרה, שמובילה בדרך כלל לפתיחתה של חקירה במשטרה של החשוד.

לכן, אם זומנת לחקירה במשטרה? או שנקראת למסור עדות? אמליץ לך בחום לקרוא את המאמר הבא שיעשה קצת "סדר" ויכין אותך לקראת אחד האירועים המלחיצים בחייך.

חשוב להבין – ויתור על התייעצות עם עורך דין פלילי לפני מסירת גרסה, תפגע רק בך. לכן, וככל שידך משגת אל תוותר על קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין פלילי מנוסה זהו שלב קריטי וטעויות במהלכו עלולות לעלות ביוקר, לפגיעה בשם הטוב, במקום התעסוקה ולפעמים גם לשלילת החירות. את כל זה אפשרי למנוע או לכל הפחות לעשות הכל כדי למנוע זאת ויפה שעה אחת קודם.

לכן, אם זימנו אותך להגיע לתחנת המשטרה, גם אם אישרת את הגעתך בשעה מסוימת, התקשר לעורך דין פלילי קודם להגעתך. ישנם מצבים בהם כדאי להתעכב עם ההתייצבות בתחנת המשטרה עד לקבלת ייעוץ משפטי. תן לעורך דין פלילי מנוסה ומיומן להכריע עבורך מה נכון לעשות וכיצד לפעול. עורך דינך ישיב לך על השאלות, ירגיע, ויסייע לך להגיע מוכן היטב לכל תרחיש צפוי.

בכל מקרה זכור – חקירה במשטרה או בשמה הנוסף חקירה באזהרה אינה תכנית כבקשתך. תפקיד החוקרים לאסוף מידע מפלילי, בין היתר בגביית עדויות וזו הסיבה שבגללה זומנת ככל הנראה, בין כעד רגיל או כחשוד

שאלות ותשובות מרכזיות בנושא חקירה במשטרה

החקירה במשטרה היא השלב הקריטי ביותר בהליך הפלילי. גרסת החשוד תשפיע על המשך החקירה ונתיביה. לכן, אם זומנתם לחקירה פלילית אל תתלבטו, אל תהססו, אל תחסכו ופנו מייד לקבלת ייעוץ מעורך דין פלילי, מיומן, שיבין האם ועד כמה אתם בצרה ויצייד אתכם בעצות ממוקדות, מדויקות, נכונות ומועילות למקרה שלכם בדיוק. לקבלת ייעוץ משפטי צור קשר כבר עכשיו: 050-6216884

התשובה היא לא. ייעוץ ממוקד לפני חקירה היא זכות יסוד ומניסיוני אסור לוותר עליה. ייעוץ חכם יכול להשפיע על מהלך החקירה עד לסגירת התיק. חשוב להבין – החקירה במשטרה נועדה לאסוף ראיות ולמצוא את האשם בביצוע עבירה פלילית מסוימת. מסירת גרסה שגויה ולא חכמה תסייע למשטרה לגבש תשתית ראייתית נגדך עד להגשת כתב אישום לכן, החובה להתייעץ קודם לכן. למידע נוסף לחץ כאן.

משהוגשה תלונה נגד אדם והתגבש החשד לביצוע עבירה, מחוייב החוקר להזהיר את האדם כי מעתה הוא חשוד בדבר העבירה וכל דבר שיאמר עלול לשמש כראיה נגדו וכי אין הוא מחויב לומר דבר. בנוסף, במעמד זה מציע החוקר לחשוד להיוועץ בעורך דין פלילי. לקבלת ייעוץ משפטי צור קשר.

זכות השתיקה אינה מתאימה בכל מקרה.לעיתים זה הדבר הנכון לעשות ולעיתים זה דווקא עלול לסבך את החשוד. שמירה על זכות השתיקה מהווה חיזוק ראייתי העלול לפעמים להיות הראיה החסרה בהשלמת התמונה הראייתית.

חשוד שוויתר על זכותו להיוועץ בעורך דין פלילי לפני החקירה במשטרה ובחר להמשיך להיחקר לבדו, רואים אותו כמי שוויתר על זכותו וכל טענה שיטען לאחר מכן בעניין זה תידחה.

חקירה במשטרה - עשרת הדיברות

אז הנה הכללים הכי חשובים שכדאי להכיר לפני כל חקירה במשטרה. כדאי מאד מאד לפעול לפיהם ולא ליפול לידי טעות בחשיבה כי אם לא עשית כלום אין כל סיבה לחשוש. חקירה פלילית במשטרה, אינה עניין של מה בכך ומומלץ לדעת מה לומר ובעיקר מה פחות!

1. לפעמים אדם מוזמן למשטרה כדי למסור עדות והוא אינו בהכרח חשוד, לכן כדאי לברר את הסיבה שלשמה התבקשת להגיע לתחנת המשטרה. אם נוטלים ממך טביעות אצבע ושולחים אותך להצטלם – דע לך אתה עומד להיחקר תחת אזהרה כחשוד. לכן כדאי שתברר היטב את טיב התלונה והסיבה שבגללה זומנת לחקירה במשטרה, זאת עוד לפני שתמסור גרסה. כל גרסה. ממליצה לך להקשיב היטב לפסקה שבה החוקר מסביר לך מדוע זומנת לחקירה ובמה אתה חשוד.

2. מייד לאחר שהבנת במה הנך חשוד – עמוד על מלוא זכויותיך והעיקרית שבהן לקבל יעוץ מעורך דין פלילי, זאת עוד לפני שתמסור גרסתך במשטרה. סירובך לזכות ההיוועצות מקל מאד על החוקר ומרע את מצבך המשפטי. מימוש הזכות להיוועצות בעורך דין פלילי אינה מעידה בשום פנים ואופן על אשמתך (כמו שרבים סבורים בטעות) אלא נועדה לסייע לך, אז למה לוותר על כך?

3. שים לב, מרגע שכף רגלך נכנסה בשערי תחנת המשטרה דמיין כאילו אתה נמצא בבית האח הגדול", התנהג כאילו היית מוקלט בכל רגע בכל מקום – גם בלובי הכניסה "ביומן" התחנה, גם בזמן הפסקת סיגריה בחצר וגם בשיחת חולין עם החוקר מחוץ לחדר החקירות. זכור החוקר אינו חבר, גם לא בהפסקת סיגריה או בשיחה של "אח".

4. כל דבר שתאמר עשוי לשמש נגדך. שקול מילים, אין באמת דבר כזה "אני רוצה לספר לך משהו אבל אל תרשום". הרי מיד לאחר שתסתיים החקירה, יוציא החוקר דף ועט וירשום מזכר או זכ"ד על האמרה שמסרת "מחוץ לחקירה" והיא תהפוך לראיה קבילה לכל דבר ועניין כאילו מסרת אותה במהלך החקירה ממש. למידע נוסף מומלץ לקרוא את המאמר שכתבתי בנושא – חקירה משטרתית – סמכויות שוטרים.

5. אל תתפתה!. אל תתפתה לספר את האמת כי החוקר הבטיח לך לסגור את התיק, הוא לא באמת מוסמך לזה.

6. אל תתפתה לשמור על זכות השתיקה. אם יש לך הסבר טוב או גרסה שתוציא אותך מהצרה למה לשתוק? ובכלל "שמירה על זכות השתיקה" מתאימה רק למקרים מסויימים ולעומת זאת גרועה במקרים אחרים. /זכות השתיקה מהווה תוספת ראייתית שתפעל נגדך ולעיתים תהיה "שובר השיוויון". כשאין צורך לשמור על שתיקה תמיד עדיפה מסירת גרסה.

7. אין באמת דבר כזה "תגיד את האמת זה יסייע לך". מהי אמת? פרשנות סובייקטיבית לסיטואציה. לפעמים אנחנו לא זוכרים הכל, לפעמים אנחנו פועלים באופן אינטואיטיבי, לפעמים אנחנו נוטים להתרברב ולפעמים אנחנו מצטנעים. לכן, אמליץ לך בחום לקבל אישור מעורך דין פלילי האם לספר את האמת? כולה מקצתה או בכלל לא? זכור – לא מענישים חשודים שמסרבים "להתנדב" לספר לחוקר את מה שהוא "מת" לשמוע.

8. אם החלטת להתייעץ עם עורך דין פלילי תעמוד על כך שיגיע לתחנת המשטרה בה אתה נחקר, (בתנאי שמדובר בזמן סביר עד שיגיע) ואם זה בלתי אפשרי תבקש לשוחח איתו בטלפון (לא מהנייד של החוקר) אלא בטלפון קווי ובפרטיות. אם החוקר מאיץ בך להסתפק בשיחת טלפון, בקש שהדבר יירשם במפורש בטופס החקירה ואל תחתום עליו כל עוד הדבר לא נרשם. ייתכן ויהיה בכך כדי לסייע לעורך הדין שלך בהמשך.

9. קח את הזמן – גם אם החוקר יאיץ בך להזדרז ולסיים את שיחת ההתייעצות, קח את כל הזמן שאתה צריך עד שתבין היטב את מה שמותר לך למסור ומה לא. אף חוקר לא ינתק את השיחה שלך עם עורך הדין הפלילי שלך ואם יעשה כן עמוד על כך שירשום זאת בטופס העדות עליו אתה תחתום.

10. אם יש לך תחושה שיום אחד תהפוך לחשוד, שמור את כל הראיות האפשריות במיוחד את אלה שיוכלו לעזור לך. תמונות, תכתובות בוואטסאפ, שיחות מוקלטות. כל דבר. ובתנאי שיהיה בהם חומר מזכה. אם אינך בטוח בכך, התייעץ בעו"ד פלילי עוד קודם לכן.

11. ועוד כלל נוסף – "מתנה" ממני. לתעד! תתעד את החקירה במשטרה, מייד לאחר שיצאת מחדר החקירות, שב ברכב תקליט את עצמך בהודעה קולית, שב בבית, שב מול עורך הדין שלך ותכתוב לעצמך מה נשאלת ומה סיפרת. תרשומת שכזו תוכל לסייע לעורך דינך להבין טוב יותר את היקף החשדות הקיימים, את הסיפור ואם יש ראיות נוספות או עדים נוספים. לעיתים – מה שלא ברור לך. ברור ומובן לעורך דין פלילי ומיומן וזה יהיה מלוא הסיפור.

זומנת לחקירה במשטרה? מה מעמדך בתור נחקר ולמה כדאי לשים לב בזמן החקירה?

ראשית יש לזכור כי לפעמים אדם יכול להתבקש להתייצב בתחנת המשטרה על מנת לגבות ממנות עדות פתוחה, ללא אזהרה. משמעות הדבר היא שאדם שכזה הינו עד רגיל לכל דבר ועניין ואינו חשוד בדבר. אבל, חייבים לזכור כי גם במקרה כזה עדות פתוחה יכולה להפך בנקל לחקירה במשטרה באזהרה.

מדוע זה קורה? לעיתים אין די ראיות לזמן אדם כחשוד ועדיין מעוניינים בגרסתו וכשזו נמסרת בהתלהבות (מבלי שקיבל ייעוץ) בקלות עלולה להתגבש נגדו תשתית ראייתית והעד עשוי להפוך לחשוד ולהיחקר באזהרה.

איך תדע שחלה תפנית כזו בעלילה? אם במהלך מסירת עדותך הפתוחה הזהיר אותך החוקר, דע לך כי הפכת ברגע זה לחשוד ואתה זכאי לשיחת היועצות עם עורך דין פלילי.

אז מה לעשות אם הפכת לחשוד תוך כדי מסירת עדות פתוחה? זה השלב בו צריך לעצור הכל ולעמוד על כך שעורך דין פלילי מטעמך יגיע לתחנת המשטרה, בתוך זמן סביר ויעניק לך ייעוץ משפטי ממוקד. אם החוקר יסרב לכך, עמוד על כך שהדבר יתועד בטופס העדות ויהיה ביטוי לכך שדרישתך החוקית והלגיטימית סורבה. ומשלב זה אתה רשאי לומר לחוקר את הדברים הבאים: "מאחר וסירבת לאפשר לי לקבל ייעוץ מעורך דין פלילי, אני מבקש להפסיק את החקירה ולא אוסיף עוד מילה מעבר למה שכבר אמרתי עד עכשיו". החוקר ינסה להשפיע עליך להוסיף ולשתף פעולה אך במקרה כזה סירובך להמשיך בעדותך לא ישמש נגדך בנסיבות בהן משטרת ישראל מנעה ממך מלממש את זכותך החוקית הראשונה במעלה לקבל ייעוץ משפטי אחראי ומדוייק.

מהן הזכויות העיקריות הניתנות לנחקרים וחשודים בחקירה במשטרה?

כל אדם שמגיע לחקירה משטרתית זכאי לדעת האם הוא חשוד בדבר עבירה או נקרא למסור עדות פתוחה. הזכות הזו היא זכות יסוד והפרתה עשויה לפסול את החקירה כולה.

כל חשוד זכאי להנות מזכות ההיוועצות בעורך דין בטרם ימסור כל גרסה, וזכאי להימנע מהפללה עצמית ובזכות לשתוק ולא למסור כל גרסה.

זכויות אלה הן זכויות יסוד וליישומן השלכות ראייתיות. לכן בטרם תעשה שימוש בכל אחת מהן רצוי להתייעץ עם עורך דין פלילי.
בניגוד לסברה הרווחת עורך דין פלילי לא יכול לשבת בצמוד ללקוח בחדר החקירות ואין הוא יכול להשיב במקומו או לעצור את החקירה. לכן חשובה במיוחד הכנתך לקראת החקירה וקבלת יעוץ מיטבי וממוקד.

כמו כן, אסורה הקלטת החקירה ודע כי פעולה כזו עלולה לחשוף אותך לעבירה של שיבוש מהלכי משפט.

מהן חובותיה של המשטרה כלפי נחקרים וחשודים בחקירה במשטרה?

כפי שציינתי קודם לכן, מרגע שנחקר הופך לחשוד בדבר עבירה חובת המשטרה לעצור את החקירה ולאפשר לנחקר למצות את זכויותיו לקבל ייעוץ משפטי בנחת ובדיסקרטיות מעורך דין פלילי. אך מה קורה כשבכל זאת המשטרה מתעלמת מחובותיה כלפי הנחקר או מסרבת להמתין עד להגעתו של עורך דין ותחת זאת מסכימה למתן ייעוץ טלפוני בלבד?

במצב כזה, יש לוודא שכל מהלך החקירה יתועד ויירשם לרבות עניין סירוב החוקר להמתין זמן סביר עד להגעתו של עורך דין פלילי. אמליץ בחום להימנע מהתקוטטות מיותרת עם החוקר ועם זאת, יש לעמוד באסרטיביות על מימוש הזכות להיוועצות בעורך דין פלילי ולהודיע לחוקר כך: "אדוני החוקר, אני מבקש שסירובך להמתין זמן סביר עד להגעתו של עו"ד XXX תירשם בטופס העדות" כמו כן יש להודיע לחוקר כי בנסיבות העניין הנך מבקש לסיים את החקירה. ותוכל להמשיכה בהזדמנות קרובה לאחר קבלת ייעוץ משפטי.

האם במצב כזה קיים סיכון למעצר? ככלל לא יורה קצין החקירות על מעצרו של אדם אלא אם הוא עלול לסכל את החקירה, או לשבש את מהלכה. בכל מקרה בחינת מעצרו של חשוד תתקיים בתוך 24 שעות, במהלכן יובא הנחקר בפני שופט וככל שהמעצר נעשה אך ורק על מנת להפעיל לחץ על נחקר מבלי שקדמה לכך הצדקה בחוק ומבלי שהתקיימה עילת מעצר, הרי שמדובר במעצר בלתי חוקי וכל שופט יורה על שחרור מיידי.

לכן, בנסיבות בהן חוקר יטיל אימה על נחקר כי אם לא יענה על שאלותיו ייעצר, יש לדרוש כי גם דברים אלה גם יתועדו ובנוסף לשאול כך: "אדוני החוקר מהי עילת המעצר שבגללה אתה מבקש לעצור אותי? והאם יש בידך צו מעצר או החלטת קצין המורה לך לעשות כן ואם כן ממתי ניתנה?" התשובות לשאלות אלה יגרמו לחוקר לפקפק בפעולותיו ככל שאלה נעשו אך ורק על מנת להפעיל לחץ על הנחקר.

מידע נוסף אודות ייעוץ משפטי לפני חקירה ניתן למצוא במאמרי אודות ייעוץ לפני חקירה במשטרה.

מהם תרגילי חקירה וממה מומלץ להיזהר?

תרגילי חקירה, הם בעצם הפעלת מניפולציות על החשוד המתוכננות מראש, ובדרך כלל מדובר בפעולות מתוחכמות שנועדו לחלץ ראיות מהנחקר או "לשבור" את רוחו של הנחקר השותק ובלבד שאין מדובר בשימוש באמצעים פסולים ובמניעת זכויות יסוד מהחשוד. לדוגמא: הפעלת מדובב בתא מעצר שיחלץ גרסה מפלילה מהחשוד, סוכן משטרתי המתחפש לסוכן סמוי ומתערה בסביבת החשוד קודם למעצרו, הפעלת סוכנת משטרתית המתחזה לקטינה ללכידת פדופילים ברשת ועוד.

את תרגילי החקירה מבצעים החוקרים בעורמה, וכשמדובר בתרגילים מורכבים סביר להניח כי אלה קיבלו מראש וקודם לכן אישור מן הדרגים הגבוהים באגף החקירות או מהפרקליטות אשר מלווה את החקירה.

כך למשל אושרו בעבר פעולות של דגימת DNA ממסטיק שלעס החשוד וזרק אותו במאפרה שהונחה על שולחן החוקר, או מסיגריה שקיבל החשוד מהחוקר ואותה כיבה תוך כדי החקירה.

ומתי תרגילי חקירה יהיו פסולים? תרגילי חקירה יהיו פסולים ואסורים אם יוכח שהם פגעו ביכולת הבחירה של הנחקר. לדוגמא: אם הונחה בפני הנחקר או החשוד ראיה מזוייפת כגון פרוטוקול שלא היה ולא נברא והחשוד שוכנע בשל אותה ראיה מזוייפת שאין לו ברירה אלא להודות הרי שיוכל לטעון כי הלכה למעשה מדובר בהפעלת אמצעי חקירה פסול אשר שלל ממנו את יכולת הבחירה.

במקרה שבו יוכח כי ננקטו נגד החשוד תרגילי חקירה פסולים – יוכל החשוד לטעון באמצעות עורך דינו כי נפל פגם מהותי בהליך החקירה וכי נשללה זכותו להליך הוגן ולעיתים עשוי הדבר להוביל לביטול כתב אישום.

בכל מקרה בדו"ח מבקר המדינה משנת 2021 שדן בעניין זהו הומלץ כי המשטרה והפרקליטות יבחנו כתיבת נוהל משותף לאישור תרגילי חקירה אשר יכלול את המקרים שבהם המשטרה נדרשת לקבל את אישור הפרקליטות לנקיטת תרגיל חקירה ואת השיקולים שעל הפרקליט לשקול בבואו לאשר את התרגיל. עוד צויין בדו"ח כי על הפרקליטים המאשרים תרגילי חקירה לתעד את הנימוקים למתן האישור, כך שלפני בית המשפט תעמוד תמונת החקירה המלאה.

מה קורה לאחר החקירה במשטרה ומהם השלבים של ההליך הפלילי?

מרגע סיום החקירה המשטרה, מועבר התיק לעיון ובחינה של יחידת התביעות או הפרקליטות, בהתאם לסוג העבירה, טיבה והיקפה. רק הן מוסמכות לקבוע האם יוגש כתב אישום או אם אלו.

מהו התנאי להגשת כתב אישום? אם קיימת תשתית ראייתית ברמה הנדרשת כזו שעם עיבודה קיים סיכוי סביר להרשעת החשוד אזי יוגש כתב אישום ובעבירות פשע, יהיה זה בכפוף לעריכת שימוע פלילי.

אך אם קיים ספק סביר להרשעת החשוד – לא יוגש כתב אישום והתיק ייסגר בשל אחת מהעילות המפורטות בחוק: חוסר ראיות מספיקות להעמדה לדין, העדר אשמה פלילית או העדר עניין לציבור.

אם נסגר התיק של חוסר ראיות מספיקות להעמדה לדין– רשאי החשוד להגיש בקשה לשינוי עילת סגירה כך שהתיק ייסגר מחוסר אשמה פלילית שהיא העילה היחידה המנקה שמו על חשוד מכל רבב.

לסיכום – מה חשוב לדעת לפני חקירה במשטרה/ חקירה באזהרה?

סגירת תיק חקירה במשטרה בעילה של חוסר ראיות | עידית רייכרט עורכת דין פלילית
סגירת תיק חקירה במשטרה בעילה של חוסר ראיות

כאמור חקירה משטרתית נועדה לרדת לחקר האמת, לגבש ראיות, לאסוף עדויות. אין לי ספק שהחוקרים נאמנים לעבודתם אך לעיתים בשל עומס מטלות, לחץ של בית משפט ועוד, נעשות טעויות, לא נגבות מלוא העדויות לא נאספות מלוא הראיות והחקירה המשטרתית פגומה או רשלנית

במקרים כאלה במיוחד – כדאי לכוון את החוקרים לזרקורים המדויקים שחוקר, ככל שיהיה מקצוען לא יהיה ער להם או לעיתים לא יעניק את הפרשנות הנוספת שיכולה לזכות אותך מכל אשמה עוד במהלך החקירה. בדיוק בגלל הדברים האלה כל חשוד צריך לצידו עורך דין פלילי מקצוען, מנוסה ונחוש שינהיג עבורו את החקירה הפלילית במשטרה וילווה את החשוד לכל אורכה.

מה הייחוד שלי כעורכת דין פלילית בליווי ויעוץ לפני חקירה במשטרה?

המשרד שלי הינו משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי ומתמחה בייצוג נאשמים וחשודים נורמטיביים בהליך הפלילי על כל רבדיו, במתן יעוץ מקצועי והכנה נכונה לקראת חקירה פלילית במשטרה

אני בעלת 24שנות ניסיון, מהן כ 14 שנים כפרקליטה בכירה בפרקליטות ולמעלה מעשור משמשת כסנגורית המתמחה במתן ייעוץ לפני חקירות במשטרה.

שנותיי במערכת ומחוצה לה מעניקים ללקוחותיי יתרון עצום בהליכים פליליים המתחילים כבר בשלבי החקירה הפלילית ועד לסיום המערכה הפלילית בבית המשפט.

המשרד שלי מעניק הגנה משפטית מדוייקת בייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים שמעדו והסתבכו בעולם הפלילי. וכדאי להפנים – ניהול מערכה פלילית אינה אפשרית בידי כל עורך דין, כי במרבית המקרים אין הזדמנות למקצה שיפורים.

חשוב לי לציין כי הטיפול בכם ייעשה ברגישות, בדיסקרטיות ובנחישות כדי להחזיר לכם את השקט הנפשי, הביטחון, התקווה ולעשות את הבלתי אפשרי לאפשרי.

בשנותיי הרבות כסנגורית בעלת משרד בוטיק למשפט הפלילי הובלתי לסגירת תיקים, להצלחות משפטיות להשגים ולזיכויים רבים וזאת הודות להבנתי העמוקה והמעודכנת לצד ניסיון ויכולת מקצועית לתקוף שיטות חקירה לא מקובלות, לחשוף מחדלי חקירה ולהתנגד לקבילותן של ראיות במקרה הצורך עד לתוצאה המיטבית האפשרית.
אם מצאתם כי ניסיוני מתאים לעניינכם התקשרו. אעשה את המיטב לסייע לכם!

הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

למידע אודות הצלחות המשרד ראו:

1. תלונת שווא במהלך הגירושין נסגרה מחוסר אשמה.

2. הגשת תלונת שווא במשטרה

מה אתה חושב על המאמר?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 42

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

מקצת התודות:

השאירו פרטים: