ייצוג עובדי מדינה

5
(10)

ייצוג עובדי מדינה במימון המדינה

עובדי מדינה המסתבכים בהליך פלילי או משמעתי מוזמנים לקרוא מאמרי זה ולהכיר את המגיע להם והאם הם זכאים להגנה משפטית ולהשתתפות בהוצאות המשפטיות. במאמר זה תקראו אודות ייצוג עובדי מדינה על ידי עורך דין פלילי 

מי זכאי להכלל בהסדר ובגין מה?

ובכן, בהתאם להחלטת הממשלה ולנוהל הגנה משפטית והשתתפות בהוצאות משפטיות לנושאי משרה ועובדי מדינה, זכאים עובדי המדינה להגנה משפטית ולהשתתפות בהוצאות המשפטיות שנגרמו להם בגין הליך משפטי (אזרחי, משמעתי או פלילי) שנפתח נגדם על מעשה או מחדל שביצעו ובלבד שנעשה בעת מילוי התפקיד, בתחום סמכותם, בתום לב וללא כוונת זדון.
ההליכים המשפטיים העיקריים הנכללים בהסדר ההגנה המשפטית במימון המדינה הם:
1. הליכים פליליים החל משלב החקירה.
2. הליכים משמעתיים – מידע בנושא ניתן למצוא במאמרי אודות הליך משמעתי.
3. ועדות חקירה או ועדות בדיקה ממשלתיות.
4. הליך אזרחי או מנהלי (בתנאי שהמדינה אינו צד להליך).
בהתאם לנוהל זה – הוקמה קרן פנימית לביטוחי ממשלה בשם "ענבל החברה לביטוח בע"מ" אשר מספקת לזכאים ייצוג משפטי מתוך מאגר עורכי דין מיומנים העובדים עמה או משתתפת במימון הוצאות משפטיות.

ייצוג עובדי מדינה - נפתח נגדכם הליך משפטי, כיצד מגישים בקשה לייצוג משפטי?

ראשית יש לזכור כי תנאי סף לקבלת ייצוג לעובדי מדינה באמצעות "ענבל" הוא שהמעשה או המחדל הנטענים נגדך נעשו במהלך מילוי תפקידך, בתחום סמכותך, בתום לב וללא כוונת זדון. למשל: שוטר שמוזמן לחקירה פלילית בחשד לתקיפת חשוד במהלך הליך של עיכובו או מעצרו, יהא זכאי להגיש בקשה שתיבחן על ידי "ענבל".
את הבקשה לייצוג עליך להגיש על גבי טופס מיוחד הנקרא "טופס בקשה לקבלת הגנה משפטית/השתתפות בהוצאות" אותו ניתן לקבל במחלקת משאבי אנוש או בלשכה המשפטית ביחידה שלך. אל הטופס יש לצרף את כל המסמכים הרלוונטים. הבקשה והמסמכים מועברים לועדה המשרדית ביחידה וזו תעביר את בקשתך בצירוף המלצתה ל"ענבל".

ואם אני מעוניין/נת לשכור עו"ד פרטי מטעמי האם אני זכאי/ת לקבל השתתפות בהוצאות ומה עלי לעשות לשם כך?

אם כך החלטת מומלץ לבדוק בטרם שכירת עו"ד פרטי, האם במקרה הוא עובד עם "ענבל" במידה ולא, ושכרת עורך דין פלילי באופן פרטי ונקבע כי הנך זכאי/ת להשתתפות בהוצאות ההגנה, בסיום ההליך עליך להגיש בקשה על גבי הטופס הנזכר למעלה, לצרף אליה את המסכים הרלוונטים והבקשה תטופל באופן זהה.

מהו התהליך של ייצוג עובדי מדינה במקרי חירום או במקרים דחופים כגון מעצר?

במקרים דחופים כגון חקירה במשטרה או מעצר בהם לא ניתן להמתין לאישור בקשה לייצוג, ניתן להתקשר לקו חירום לקבלת יצוג משפטי דחוף הפועל 24 שעות ביממה: 050-6253884 תוך התחייבות להגיש בקשה פורמלית בהמשך. 

למה לבחור במשרדי?

משרדי נבחר על ידי "ענבל" להעניק הגנה משפטית בתחום הפלילי במחוז הצפון והוא מזמין את עובדי המדינה הרלוונטים אשר יימצאו זכאים לבחור בנו להעניק הגנה משפטית מיטבית בהליכים הפליליים.
הודות לידע והניסיון שצברתי במהלך עבודתי בפרקליטות בעבר וכסנגורית בהווה הפכתי למשרד המתמחה, בין היתר, בייעוץ ממוקד לפני חקירה פלילית במשטרה, בניהול הליכי שימוע לפני הגשת כתב אישום ומעניק ערך רב למי שהסתבך או מעד.
לזכותי נזקפות לא מעט הצלחות משפטיות במאות מקרים של סגירת תיקים וזיכויים, הודות להבנתי העמוקה והמעודכנת בתכנון אסטרטגיה משפטית לקראת חקירה, לצד ניסיון ויכולת מקצועית לתקוף שיטות חקירה לא מקובלות, לחשוף מחדלי חקירה ולהתנגד לקבילותן של ראיות במקרה הצורך עד לתוצאה המיטבית האפשרית.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי בצפון לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה במשטרה ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

מה אתה חושב על המאמר?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 10

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

מקצת התודות:

השאירו פרטים: