עורך דין עבירות מין

אתה חשוד בעבירת מין?
נעצרת בחשד לאונס?
זומנת לחקירה במשטרה בחשד לביצוע עבירת מין כגון הטרדה מינית בעבודה? במקרה זה החשיבות בהתייעצות עם עורך דין עבירות מין עוד טרם החקירה במשטרה יכולה להיות קריטית.

הנה המאמר שייעשה לכם קצת סדר ויתאר בהרחבה את הרצוי והמומלץ לכם לדעת אם קרה לכם הנורא מכל והפכתם לחשודים או לנאשמים בעבירות מין.

ראשית, מדוע ההגנה על עברייני מין נתפסת באופן שלילי?

חשוד או נאשם בעבירת מין, על פי רוב, ישתוק ולא ישתף איש בדבר. במקרה הטוב, יתייעץ עם בת זוגו, בן זוגו, הוריו. זאת מחמת המבוכה או הבושה או הרתיעה מתגובת הסביבה הקרובה שעלולה להתרחק ממנו, לכעוס עליו או להתאכזב ממנו.
לביצוע עבירות מין נלווה דימוי שלילי המרתיע את החברה מן החשוד או הנאשם, דימוי שלילי הפוגע בו, המוקיע אותו ובמרבית המקרים די בחשד כדי לחרוץ את דינו מבחינה ציבורית וחברתית.
השיפוט החברתי וחריצת הדין נעשים עוד הרבה לפני שנקבעה אשמת החשוד בבית המשפט ומתבססים על הנחת מוצא לכאורית כי "אין עשן בלי אש" כלומר די בתלונה במשטרה על ביצוע עבירת מין כדי להאמין שהיא נכונה ועל בסיס ההנחה כי עבירות המין מבוצעות תוך ניצול מעמד, פערי כח, פערי גיל ופגיעה בחסרי ישע.
חונכנו להאמין כי מתלוננות לא ימסרו תלונה כוזבת לעולם (ובמרבית המקרים זו בהחלט הנחה נכונה) ושעבירת מין נעשית בדרך כלל בידי גבר זר, אלים, תוך ניצול חולשה. ואכן כשאלו הנסיבות מדובר בעבירות קשות לעיכול והאמפטייה תהא לצד הקרבן ובצדק.
אך הלכה למעשה, כדאי לדעת – מרבית עבירות המין מבוצעות בזירה מוכרת, בתוך מערכת יחסים או סביבה שאינה זרה לקרבן, תוך הפרה של נורמות חברתיות, מתיחת גבולות, או עיוותי חשיבה.

מידע נוסף על עבירות אלו, ניתן למצוא בקישור זה –  עבירות מין במשפט הפלילי.

מה מייחד עבירות מין?

עבירות מין במשפט הפלילי ניתן לסווג לשתי קבוצות עיקריות: עבירות מין המבוצעות במגע פיזי כגון: אונס, מעשה מגונה, מעשה סדום והקבוצה השנייה כוללת עבירות מין ללא מגע פיזי והן יכולות להיות עבירות מין כגון: הטרדה מינית מילולית, ניסיון להטרדה מינית וניסיון למעשה מגונה באמצעות התקשרות מרחוק (עבירות מין במחשב לדוגמא).
מרבית עבירות המין מסווגות כעבירות פשע או פשע חמור, הן נחקרות בידי חוקרים מיומנים וכתבי האישום מוגשים לבתי המשפט בידי פרקליטים המתמחים בעבירות מין בשל בדיוק בשל הרגישות והעדינות הנדרשת בטיפול בתיקים אלה הכרוכה בליווי קרבנות עבירות מין ונפגעות העבירה.

אני חשוד בעבירת מין מה עלי לעשות?

כלל ראשון וחשוב שכדאי לזכור וליישם – אתם חייבים להיפגש עם עורך דין פלילי, ורצוי עורכת דין פלילית, המנוסה בייצוג בעבירות מין ולמצער להיפגש פגישת ייעוץ ראשונית שתפזר מעליכם את הערפל, שתתן בידיכם מידע לגבי התהליך הפלילי שאתם צפויים לו, שתכוון אתכם. פניה לעורך דין עבירות מין תהיה ההשקעה הכי נבונה ומשתלמת שלכם, מבטיחה.

התמודדות עם חשדות או אישומים בביצוע עבירות מין צריכה להיות במספר מישורים:

במישור הפלילי – עורכת דין פלילית המיומנת ומנוסה בהגנה על חשודים או נאשמים בעבירות מין תדע לנתח את הראיות שנאספו לכדי הערכה מקצועית – האם מתקיים סיכוי סביר להרשעה – כתנאי להגשת כתב אישום, ואם הוגש כתב אישום בעבירת מין, מה הסיכוי לזיכוי מול הסיכון בהרשעה לו ינוהל התיק בבית המשפט? 

עורכת דין לעבירות מין תדע לתפור עבור כל חשוד ונאשם את חליפת ההגנה הנכונה והמדוייקת לו כדי למזער נזקים ולסיים את ההליך הפלילי בדרך הטובה ביותר עבורו.

במישור החברתי – כאמור במרבית המקרים, מתמודד החשוד או הנאשם עם כתב אישום ציבורי, עוד הרבה לפני שהוכרע מצבו מבחינה ראייתית או משפטית. לעבירות מין יש "תג מחיר" גבוה וקשה מאד להיפטר ממנו.

על כן, אני מאמינה כי בעבירות מין האסטרטגיה המשפטית חייבת לכלול גם התייחסות לאספקט זה וליווי נכון בהתמודדות חברתית, ציבורית או תקשורתית.

לכן, במקרים בהם ראיון תקשורתי או פוסט בפייסבוק יזיקו, רצוי להימנע מכך. התבטאויות יהירות כגון "מרשי חף מפשע" או "המתלוננת שקרנית" לא תמיד מסייעים לתדמית החשוד אולי להיפך.

את תיקי המין מומלץ לנהל הרחק מעין התקשורת למעט מקרים בהם נדרשת תגובה ואז נכון לתכנן אסטרגיה תקשורתית נבונה שתייצר אמפטיה גם כלפי החשוד או הנאשם בעבירת מין.

שמעתי שבעבירות מין יש יתרון לעורכת דין פלילית, האם זה נכון?

אני מאמינה שהתשובה לשאלה זו חיובית!
עורכת דין פלילית תדע מהם הגבולות שאותם אסור לחצות, כי ההשלכה שלהן על החשוד או הנאשם תזיק יותר מאשר תועיל.

עורכת דין פלילית תגלה רגישות במקומות הנכונים, תדע אילו שאלות לשאול את המתלוננת בחקירתה ומאילו להימנע. תדע לנהל את המלחמה התקשורתית בזהירות המתבקשת.

עורכת דין פלילית תבין מה עובר עליך במצוקתך ותדע גם מה עובר על המתלוננת. כך היא תדע לנווט בזהירות ובאחריות את הספינה עד לחוף מבטחים בינות הגלים הסוערים.

אז מה הייחוד שלי בניהול תיקי עבירות מין?

המשרד שלי הינו משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית מדוייקת ומקצועית בעבירות מין ומתמחה בייצוג וליווי עוברי חוק נורמטיביים, אישי ציבור בכירים, מנהלי תאגידים, חיילים ובני נוער לאורך כל ההליך הפלילי. אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי בצפון לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית במשטרה ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

מקצת התודות:

השאירו פרטים:

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן