עורך דין עבירות מין

5
(48)

איך תדע לבחור עורך דין לעבירות מין?

עורך דין עבירות מין היא התמחות ייחודית המחייבת הכרת החוק, הפסיקה המעודכנת ובעיקר ידיעת הכללים החשובים של "עשה ואל תעשה" שהם תוצאה של ניסיון רב ומקצוענות.

עבירות מין עניינן דיני נפשות ומי ששוכר שירותיו של עורך דין עבירות מין או עורך דין הטרדה מינית חייב להיות משוכנע בבחירתו כי הוא מפקיד את חייו, גורלו ותקוותיו בידיו.

לכן, אם אתה חשוד בעבירת מין? אם נעצרת בחשד לאונס? אם זומנת לחקירה במשטרה בחשד לביצוע עבירת מין בחר את עורך הדין הנכון לך, המתאים לאישיותך כמו כפפה ליד, כי אין הזדמנות שנייה למקצה שיפורים.

אבל, איך תדע מיהו אותו עורך דין עבירות מין המתאים לך? הרי מטבעם של דברים לא תשאל בקבוצת הפייסבוק או הוואטסאפ "מחפש המלצות לעורך דין לעבירות מין". אם כן, מהם הכלים שיסייעו בידך להבין ולדעת כי אתה "בידיים טובות"?
במאמר זה אנסה ל"עשות קצת סדר" בנושא מורכב זה.

מתי להתייעץ עם עורך דין עבירות מין ?

בשלוש מילים? כמה שיותר מהר.
בשתי מילים? הכי מוקדם.
במילה אחת? עכשיו. 

התייעצות עם עורך דין עבירות מין עוד לפני חקירה פלילית היא קריטית עד כדי זיכוייך מהחשדות התלויים ועומדים נגדך. לכן, עוד לפני שתמסור גרסה במשטרה, לפעמים עוד לפני שנפתחת חקירה אמליץ לך להתייעץ עם עורך דין עבירות מין מיומן ומנוסה בייצוג בעבירות מין הבקיא ברזי החוק והפסיקה. 

פגישת ייעוץ שכזו תפזר מעליך את הערפל, תתן בידך מידע לגבי התהליך הפלילי שצפוי לך ותכוון אותך. פניה לעורך דין עבירות מין תהיה ההשקעה הכי נבונה ומשתלמת שלך, מבטיחה. אל תחכה לכתב האישום כשאפשר למנוע את הגשתו.

האם בעבירות מין יש יתרון לעורכת דין פלילית דווקא?

אני מאמינה שהתשובה לשאלה זו חיובית!
עורכת דין פלילית תדע מהם הגבולות שאותם אסור לחצות, כי ההשלכה שלהן על החשוד או על הנאשם תזיק יותר מאשר תועיל.

עורכת דין פלילית תגלה רגישות במקומות הנכונים, תדע אילו שאלות לשאול את המתלוננת בחקירתה ומאילו להימנע. תדע לנהל את המלחמה התקשורתית בזהירות המתבקשת.

עורכת דין פלילית תבין מה עובר עליך במצוקתך ותדע גם מה עובר על המתלוננת. כך היא תדע לנווט בזהירות ובאחריות את הספינה עד לחוף מבטחים בינות הגלים הסוערים.

סוגי עבירות מין

עבירות מין במשפט הפלילי נחלקות לשתי קבוצות עיקריות: עבירות מין המבוצעות במגע פיזי כגון: אונס, מעשה מגונה, מעשה סדום והקבוצה השנייה כוללת עבירות מין ללא מגע פיזי והן יכולות להיות עבירות מין כגון: הטרדה מינית מילולית, ניסיון להטרדה מינית וניסיון למעשה מגונה באמצעות התקשרות מרחוק (עבירות מין במחשב לדוגמא).
מרבית עבירות המין מסווגות כעבירות פשע או פשע חמור, הן נחקרות בידי חוקרים מיומנים וכתבי האישום מוגשים לבתי המשפט בידי פרקליטים המתמחים בטיפול בעבירות מין בדיוק בשל הרגישות והעדינות הנדרשת בטיפול בתיקים אלה הכרוכה בליווי קרבנות עבירות מין ונפגעות העבירה.

מידע נוסף על עבירות אלו, ניתן למצוא בקישור זה – עבירות מין במשפט הפלילי.

עבירות מין - מן החושך אל האור.

לעבירות מין נלווה דימוי שלילי ונוראי המתייג את החשוד, לעיתים על לא עוול בכפו, כאדם שלילי כמעט מצורע.
לכן, חשוד או נאשם בעבירת מין, על פי רוב, ישתוק ולא ישתף איש בדבר. זאת מחמת המבוכה או הבושה או הרתיעה מתגובת הסביבה הקרובה שעלולה להתרחק ממנו, לכעוס עליו או להתאכזב ממנו. הסביבה נוטה לייחס ביצוע עבירות מין רק לרחוקים מאיתנו כי הרי "אצלנו" אין דבר כזה במשפחה, בעבודה, בחברה. 

הדימוי השלילי הנלווה לעברייני מין מרתיע את החברה מן החשוד או הנאשם, הדימוי השלילי פוגע בו, מוקיע אותו ובמרבית המקרים די בחשד כדי לחרוץ את דינו מבחינה ציבורית וחברתית.

השיפוט החברתי וחריצת הדין נעשים עוד הרבה לפני שנקבעה האשמה בבית המשפט ומתבססים על הנחת מוצא לכאורית כי "אין עשן בלי אש" כלומר די בתלונה במשטרה על ביצוע עבירת מין כדי להאמין שהיא נכונה ועל בסיס ההנחה כי עבירות המין מבוצעות תוך ניצול מעמד, פערי כח, פערי גיל ופגיעה בחסרי ישע.

חונכנו להאמין כי מתלוננות לא ימסרו תלונה כוזבת לעולם (ובמרבית המקרים זו בהחלט הנחה נכונה) ושעבירת מין נעשית בדרך כלל בידי גבר זר, אלים, תוך ניצול חולשה. ואכן כשאלו הנסיבות מדובר בעבירות קשות לעיכול והאמפטיה תהא לצד הקרבן ובצדק.

אך הלכה למעשה, כדאי לדעת – מרבית עבירות המין מבוצעות בזירה מוכרת, בתוך מערכת יחסים או סביבה שאינה זרה לקרבן, תוך הפרה של נורמות חברתיות, מתיחת גבולות, או עיוותי חשיבה.

מרבית עברייני המין הינם אנשים נורמטיביים, ללא כל עבר פלילי או התנהגות עבריינית וביצוע העבירה נעשה תוך עיוותי חשיבה או יצר בלתי נשלט.

אנשים אלה ראויים גם הם להקשבה, לחמלה ולבדיקה כיצד ניתן לסייע להם. אנשים אלה, מניסיוני יבקשו לתקן את דרכם ואת חשיבתם המעוותת ותחילה בהכרה כי פגעו. וכשאלה פני הדברים אשמח להוביל את השינוי עבורם.

כיצד להתמודד עם אישומים בביצוע עבירות מין ?

במישור הפלילי – לפנות לעורך דין  עבירות מין  המיומן ומנוסה בהגנה על חשודים או נאשמים בעבירות מין שידע לנתח את הראיות שנאספו לכדי הערכה מקצועית – האם מתקיים סיכוי סביר להרשעה – כתנאי להגשת כתב אישום, ואם הוגש כתב אישום בעבירת מין, מה הסיכוי לזיכוי מול הסיכון בהרשעה לו ינוהל התיק בבית המשפט?

 עורכת דין לעבירות מין תדע לתפור עבור כל חשוד ונאשם את חליפת ההגנה הנכונה והמדויקת לו כדי למזער נזקים ולסיים את ההליך הפלילי בדרך הטובה ביותר עבורו.

במישור החברתי – כאמור במרבית המקרים, מתמודד החשוד או הנאשם עם כתב אישום ציבורי, עוד הרבה לפני שהוכרע מצבו מבחינה ראייתית או משפטית. לעבירות מין יש "תג מחיר" גבוה וקשה מאד להיפטר ממנו.

על כן, אני מאמינה כי בעבירות מין האסטרטגיה המשפטית חייבת לכלול גם התייחסות לאספקט זה וליווי נכון בהתמודדות חברתית, ציבורית או תקשורתית.

לכן, במקרים בהם ראיון תקשורתי או פוסט בפייסבוק יזיקו, רצוי להימנע מכך. התבטאויות יהירות כגון "מרשי חף מפשע" או "המתלוננת שקרנית" לא תמיד מסייעים לתדמית החשוד אולי להיפך.

את תיקי המין מומלץ לנהל הרחק מעין התקשורת למעט מקרים בהם נדרשת תגובה ואז נכון לתכנן אסטרטגיה תקשורתית נבונה שתייצר אמפטיה גם כלפי החשוד או הנאשם בעבירת מין.

אז מה הייחוד שלי בניהול תיקי עבירות מין?

המשרד שלי הינו משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי ומתמחה בעבירות מין בייצוג נאשמים וחשודים נורמטיביים בהליך הפלילי על כל רבדיו, במתן יעוץ מקצועי והכנה נכונה לקראת חקירה פלילית ובליווי נפגעי ונפגעות עבירה.

אני בעלת 22 שנות ניסיון, מהן כ 14 שנים כפרקליטה בכירה בפרקליטות ומזה כעשור משמשת כסנגורית המתמחה בעבירות מין.

שנותיי במערכת ומחוצה לה מהווים יתרון עצום בהליכים פליליים המתחילים כבר בשלבי החקירה הפלילית ועד לסיום המערכה הפלילית בבית המשפט.

המשרד שלי מעניק הגנה משפטית מדוייקת בייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים שמעדו והסתבכו בעולם הפלילי. וכדאי להפנים – ניהול מערכה פלילית אינה אפשרית בידי כל עורך דין, כי לעיתים אין הזדמנות למקצה שיפורים.
הטיפול בכם ייעשה ברגישות, בדיסקרטיות ובנחישות כדי להחזיר לכם את השקט הנפשי, הביטחון, התקווה ולעשות את הבלתי אפשרי לאפשרי.

אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן.

הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי בצפון לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית במשטרה ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

מה אתה חושב על המאמר?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 48

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

מקצת התודות:

השאירו פרטים: