fbpx

חקירת משטרה – עשרת הדיברות לפני חקירה במשטרה

חקירת משטרה - הקדמה

חקירה במשטרה היא אירוע מלחיץ. מפחיד. מאיים. במיוחד לאנשים הנורמטיביים. אלה, חסרי הניסיון, שלא דמיינו בחייהם שיום אחד יוזמנו לחקירה פלילית במשטרה, ייחקרו תחת אזהרה, ימסרו טביעות אצבע ויצולמו.

איך תוכלו לצלוח אירוע מלחיץ שכזה?

מה כדאי לומר? ומה לא?

האם החקירה מצולמת? 

האם מותר להקליט אותה?

במאמר הפעם עשרת הדיברות שלי שיעזרו לכם בחקירה פלילית במשטרה– המלצה שלי, עשו save . למאמר, תלו על המקרר, שמרו בכיס או בנרתיק של הנייד. כי אף פעם אי אפשר לדעת…

מידע נוסף על זכויות חשוד ניתן למצוא במאמרי על חקירה פלילית.

זקוקים ליעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

אז ממה מומלץ להימנע בחקירת משטרה

  1. בראש   ובראשונה – אל תפלילו את עצמכם. להודות הרי תוכלו תמיד.
  2. התייעצו עם עורך דין פלילי לפני החקירה. זו זכותכם המלאה. אל תוותרו עליה. מסירת גרסה לא נכונה בשלב הראשון אינה ניתנת לתיקון, היא נשמרת בתיק החקירה כמו טביעת אצבע ותקשה עליכם אח"כ בניהול המשפט. שינוי גרסה בשלב מאוחר אפשרי אך יחליש את מצבכם המשפטי ויחזק את הראיות נגדכם, לכן אל תמסרו שום גרסה לפני שהתייעצתם מה כדאי לומר, מה נכון לומר ומה לא.
  3. המשטרה היא לא "אגד" ולא מועדון חברים – אין לכם שם חברים. גם אם החוקר מאד חביב ונחמד, אל תתפתו לשתף אותו במידע שעלול להפליל אתכם.
  4. זה לא הזמן לרכל – סיפורים, מעשיות, בדיחות ורכילות מחוץ לחדר החקירות עלולות בסבירות גבוהה מאד לסבך אתכם. זכרו: "כל מה שתאמרו עלול לשמש נגדכם" כל  דבר. בכל מקום. גם בהפסקת סיגריה, גם על הספסל מחוץ לתחנה, גם כשהחוקר, מכבה את המצלמה ונותן לכם הרגשה ש"זה רק בינינו". מרגע שנכנסתם לניידת ועד שיצאתם משער התחנה– זכרו שאתם בחקירה!
  5. דמיינו שאתם בחדר של האח הגדול והתנהגו כאילו הייתם מצולמים 24/7. במיוחד כשהחוקר עוזב לרגע את החדר ונשארתם לבד. יש סיכוי טוב שאז אתם מצולמים באמת.
  6. אל תחתמו על ההודעה שמסרתם אם היא לא משקפת נאמנה ובדיוק! את מה שמסרתם, אם החוקר לא רשם הכל בקשו ממנו להשלים. אם הוא מסרב בקשו ממנו לציין בגוף ההודעה כי הוא מסרב לכך.
  7. במקרים הרלוונטים דרשו עימות עם המתלונן. אם מציעים לכם בדיקת פוליגרף כדאי שתהיו ערוכים לתשובה טובה. בדיקת פוליגרף אינה יכולה לשמש כראיה בהליך הפלילי אבל יש לה או לעצם ההסכמה לבצעה השפעה רבה על מהלך החקירה. סירוב לבדיקה יכול לפעול נגדכם ומצד שני הסכמה לבדיקת פוליגרף כשהסיכוי להצליח בה נמוך גם היא בעייתית. לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בעניין זה עוד לפני תחילת החקירה.
  8. אל תנסו לצור קשר עם המתלונן או עם עדים פוטנציאלים אחרים זו עבירה פלילית של שיבוש מהלכי  משפט. אם מישהו מהם יוצר איתכם קשר התקשרו מייד אל עורך הדין שלכם לקבלת ייעוץ.
  9. אל תקליטו את החקירה – גם זו עבירה פלילית כשלעצמה ולכן אם תתפסו אתם עלולים להסתבך עוד יותר.
  10. היו ארכיאולוגים – שחזרו את החקירה. מייד עם צאתכם מחדר החקירות, תתעדו בכתב את החקירה, כל עוד הזכרון שלכם אינו בוגד בכם. פתחו מחברת, פנקס אפילו על דף ורשמו את כל מה שנשאלתם ואת התשובות שמסרתם, הקליטו את עצמכם, או התקשרו לעורך הדין שלכם וספרו לו על מה נחקרתם על מה נשאלתם וחשוב מזה מה סיפרתם.

חקירת משטרה - סיכום

כפי שאמרתי קודם לכן – ההתמודדות עם חקירה במשטרה בוודאי אם מלווה לכך מעצר או איום במעצר היא קשה, מטרידה ומפחידה ומצריכה ייעוץ מקצועי מדויק, יצירתי וחכם של עורך דין פלילי מנוסה.

חקירת משטרה היא כמו שפה אחרת במדינה זרה. התנהגו כפי שהייתם מתנהגים במדינת "אוייב" בה אינכם דוברים את השפה, אינכם מכירים את הרגלי המקום ויודעים שתושבי המדינה בהכרח לא רוצים בטובתכם.

בשנותיי כתובעת בפרקליטות ובשנים האחרונות כסנגורית, טיפלתי באלפי תיקים, במאות לקוחות בכל סוגי העבירות ובעיקר בעבירות מין, עבירות קטינים ונוער, תיקי סמים, צווארון לבן והמתה ואני רואה בעבודתי שליחות וייעוד לעזור לחלש.

הניסיון שלי מוכיח בכל פעם מחדש  – ייעוץ לפני חקירת משטרה מציל נפשות ועשוי להשפיע על ההליך הפלילי ובסבירות מאד גבוהה גם עשוי להביא לסגירת התיק כלא היה.

לכן, אם נפגעתם או זומנתם לחקירת משטרה אני ממליצה לכם בחום להתייעץ עם עורכת דין פלילית, זו תהיה ההשקעה הכי נבונה ומשתלמת שלכם, מבטיחה.

קצת על המשרד שלי

המשרד שלי הינו משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי ומתמחה בייצוג נאשמים וחשודים נורמטיביים בהליך הפלילי על כל רבדיו ובמתן יעוץ מקצועי והכנה נכונה לקראת חקירה פלילית.

אני גם מכירה ומבינה את הכאב והחרדה שעוברים על אדם נורמטיבי שמועד ומסתבך בעולם הפלילי – כרעם ביום בהיר עולמו חרב עליו!  ולכן בחרתי מתוך השקפת עולם לייצג את אותם אנשים טובים העלולים למצוא עצמם בשבר נוראי, לעיתים על לא עוול בכפם, לעיתים מתוך מצוקה. גם הם ראויים לחמלה, לעזרה מקצועית ולהגנה משפטית מעולה. אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן.

אהבתם? שתפו
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
עורך דין מעצרים

עורך דין מעצרים

עו"ד מעצרים: מעצר ימים, הצהרת תובע ומעצר עד תום ההליכים – הקדמה שיעור קצר וחשוב מאת עו"ד פלילי על הליכי המעצר במשפט הפלילי שלילת חרותו

קרא/י עוד »
עבירות סמים

עבירות סמים

עבירות סמים: כל מה שרציתם לדעת על עבירת גידול קנאביס וייצור סמים כל עורך דין סמים מבחין כי בעת האחרונה, עבירות סמים מסוג גידול קנאביס,

קרא/י עוד »
Call Now Button
דילוג לתוכן