גרימת מוות ברשלנות

5
(1)

גרימת מוות ברשלנות - העבירה שהכי קשה להתמודדה עמה

אדם מוצא עצמו מעורב בתאונה או ארוע קטלני והוא חשוד בגרימת מותו של אדם. עולמו חרב עליו. אותו אדם נכנס בעל כורחו לזירה חדשה, מפחידה, מאיימת וסופה בלתי וודאי ומטיל חשש כבד. לא די שאותו אדם, נורמטיבי בדרך כלל, צריך להתמודד עם קיפוח חיי אדם אלא שבמקביל הוא אמור להתמודד עם הזירה המשפטית כשהוא מואשם בעבירה פלילית של גרימת מוות ברשלנות. תאונות קטלניות אלו יכולות להתרחש בכל מקום, בכל מצב, תאונת דרכים בכביש, תאונת עבודה, טביעה בבריכה בצימר ולמעשה בכל שגרת החיים. שבריר שנייה של חוסר תשומת לב מספיקה, של התנהגות פזיזה, של טעות בשקול הדעת והשתנו החיים מן הקצה לקצה. הטיפול המשפטי בתיקים אלה מצריך ידע ייחודי והבנה מעולה לא רק  של ההליך הפלילי, אלא גם של דיני הרשלנות ויישומם במקרה הקונרקרטי – שכן התביעה היא שתצטרך להוכיח כי הנאשם חרג מחובת הזהירות שהיתה מצופה ממנו במקרה הטראגי וכי אין המדובר בתאונה או אירוע בלתי נמנע או בטעות אנוש סבירה.

דוגמאות:

במקרה תאונת דרכים קטלנית תצטרך התביעה להראות שהנאשם פעל מתוך רשלנות החורגת מטעות אנוש סבירה וכי קיים קשר בין אותה התנהגות לתוצאה המסתברת.

למשל: נהג שסימס תוך כדי נהיגה, אדיש לאפשרות המסתברת להתרחשות תאונה שיכולה להיות קטלנית. 

במקרה של טביעה בבריכה – אדם שאינו מגדר את הבריכה שבחצרו, אדיש בהתנהגותו לאפשרות הסבירה כי ילדם הפעוט של השכנים עלול להיכנס לבריכה ולטבוע למוות.

דוגמאות ספורות אלו מחדדות את המורכבות שבטיפול בתיקים של גרימת מוות ברשלנות. את הקלות בה אדם נורמטיבי כמוני כמוך עלול למצוא עצמו נאשם בעבירות של גרם מוות ברשלנות. ובעיקר את החשש מפני תוצאותיו של ההליך הפלילי אשר יכול ויסתיימו מאחורי סורג ובריח אם יורשע האדם במשפטו.

לכן, משמתרחש, לא עלינו, אסון שכזה – המלצתי החמה להסתייע בעורך דין פלילי כבר למן השלב הראשון עוד בטרם נמסרה גרסה בחקירה במשטרה.

יעוץ נכון, הבנת המפה והזירה, תרתי משמע יכולים להיות "הקלף המנצח" ולהוביל את החקירה הפלילית לכיוון של זיכוי או סגירת התיק.

באירועים שכאלה, ניסיוני מלמד שמעבר לייעוץ המשפטי זקוק האדם לביטחון אישי ולעיתים אף מעבר לכך. "תיקים עם נשמה" אני נוהגת להגדירם. מקרים שחושבים עליהם לפני השינה או במהלך הריצה.

ייצוג מקצועי ומהודק שלי כעורכת דין פלילית "יוצאת המערכת" משך שנים ארוכות בפרקליטות שם צברתי ניסיון עשיר ומגוון במנעד רחב של תיקים פליליים ובהם גם תיקי המתה וגרימת מוות ברשלנות הוא שמעניק לי כיום יתרון גדול ומשמעותי במהלך ליווי חקירה משטרתית ובניהול ההליך הפלילי. הוא ששומר על האינטרס של הלקוח וכמובן בעל ערך רב עד להשגת תוצאה טובה ומיוחלת עבורו ככל שניתן.

לכן, הודות לידע והניסיון שצברתי בפרקליטות בעברי וכסנגורית בהווה הפכתי למשרד המתמחה, בין היתר, בעבירות גרימת מוות ברשלנות.

לזכותי נזקפות לא מעט הצלחות משפטיות הודות להבנתי המעודכנת בתחום זה, לצד ניסיון ויכולת מקצועית מוכחת וגיוס מומחים רלוונטים מן השורה הראשונה שיתמכו בקו ההגנה הטוב ביותר.

אשמח לעמוד לצידך ולהוביל אותך בבטחה ברגעי המשבר שלך עד לתוצאה המיטבית ביותר עבורך.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי  לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

מה אתה חושב על המאמר?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 1

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

מקצת התודות:

השאירו פרטים: