צווארון לבן

צווארון לבן היה בבסיסו כינוי לאנשים מעולמות המקצועות החופשיים, אנשי מכירות ומנהלים, עד שהפך לדרך הבלעדית לתיאור קשת עבירות פליליות המתוארות כמעשי עורמה, תחכום, זיוף, שקרים ומניפולציות.
00:00
00:00
 • האזינו למאמר 00:00

באילו עבירות עורך דין צווארון לבן יכול לסייע לך?

עבירות צווארון לבן מאפיינות לרוב אנשים בעלי מעמד גבוה ובשנים האחרונות הפכו ל"מכת מדינה" לפיכך – המדינה שמה לה למטרה להילחם בחומרה נגד מבצעיהן. אם אתה חשוד בביצוע עבירת צווארון לבן, חשוב להתייעץ עם עורך דין צווארון לבן וזאת עוד קודם לחקירת המשטרה.

מהן עבירות צווארון לבן ?

עבירות צווארון לבן קבועות בחוק העונשין וכוללת בין היתר:

 • עבירות של נתינת ונטילת שוחד
 • עבירות מס
 • עבירות על חוק ההגבלים העסקיים
 • הלבנת הון
 • ועוד

את רשימת העבירות הפליליות בתחום ניתן למצוא ב- חוק העונשין.

עבירות צווארון לבן דורשות בדרך כלל מומחיות ובקיאות רבה לא רק בהיבט הפלילי אלא גם הבנה עמוקה בתחום הכלכלי או הייחודי לביצוע העבירה שכן, עבירות כלכליות (צווארון לבן) מצריכות על פי רוב תחכום ותכנון מוקפד.

לכן – לא כל עורך דין פלילי מבין בהכרח את המטריה ומנוסה בייצוג חשודים או נאשמים המוגדרים כ"צווארון לבן". בעבירות צווארון לבן הכרחי להכיר את הליכי החקירה הייחודים ואת היחידות המוכשרות והמיומנות לטפל בתיקים רגישים אלה ומכאן כאמור החשיבות שבהיוועצות עם עורך דין צווארון לבן.

אתם לא לבד, שתפו אותי ​

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

עורכת דין פלילית עידית רייכרט, משרד עורכי דין

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

לקוחות מספרים עלינו

למה לבחור דווקא בי עידית רייכרט עורך דין צווארון לבן לייצג אותך ?

 1. כי אני משרד בוטיק אינטימי ואני זו שאטפל בתיק מא' ועד ת', אלחם על חייך – כאילו היה מדובר בתיק חיי. בתחום הצווארון הלבן, הנטייה היא בד"כ לבחור משרד "תל אביבי" עם שם מפוצץ או שיש בו רשימת עורכי דין כאורך הגלות. אתה באמת מחפש "מנהל מפעל"? או דווקא את אותו עו"ד פלילי, אמביציוזי שיחליט שהוא נלחם על התיק שלך כאילו היה מדובר בתיק חייו. ההגנה המשפטית שאתה מחפש היא בעצם מלחמה על החיים שלך. על המוניטין שלך. על החירות שלך. לכן אמליץ לך החשוד או הנאשם בתיק "צווארון לבן" להיפגש עם מספר עורכי דין עד שתרגיש "בבטן" כי מצאת את האחד, המתאים לך כמו כפפה ליד, שמבין אותך, שזמין עבורך, שייצג את האינטרס שלך הכי טוב שאפשר. אשמח לפגוש אותך לפני שתחליט. אני מאמינה שתרגיש כאילו הגעת הביתה.
 2. כי יש לי ניסיון עשיר ומוכח. שימשתי כפרקליטה בכירה בפרקליטות מחוז הצפון שם טיפלתי בין היתר בתיקים כלכליים, תיקי שוחד של אישי ציבור, חילוטי רכוש ועוד. אני בקיאה ומתמחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות צווארון לבן. הידע העצום שצברתי לצד ניסיוני והתמחותי בעבירות אלה במשך למעלה מ- 20 שנות עבודתי, הם שנותנים בידי כיום כלים מדויקים ללוות חקירה במשטרה, ולנהל משפטים בעבירות צווארון לבן. לקריאה נוספת בנושא חקירה משטרתית קראו את מאמרי – חקירה במשטרה.
 3. כי יש לי הכרות מעולה עם המקום ועם האנשים שבו  -אני מכירה את הפרקליטות, את הפרקליטים ואת הרשות השופטת באזורינו מה שמעניק יתרון נוסף ועדיף על פני משרד גדול מתל אביב עם שם יוקרתי ש"מבקר" באיזור, כשלא בהכרח הבכיר בפירמה במשרד (עמו קרוב לוודאי סוכם הייצוג) הוא זה שינבור בעצמו בכל עשרות אלפי המסמכים, יקרא אותם ויגיע בעצמו לכל הדיונים (משפטים בעבירות צווארון לבן עשויים להמשך שנים ארוכות).
 4. כי אני מתחייבת שלא יהיה מסמך שלא אכיר וראיה של אבחן  – בתיקי צווארון לבן המורכבים יש הכרח להכיר את התיק על בוריו מא' ועד ת' ולא באמצעות עורך דין צווארון לבן זוטר או מתמחה שעיבד את חומר החקירה, סיכם, ערך טבלאות ועוה"ד הבכיר למעשה מכיר רק את החומר הערוך והמעובד. "עין טובה" ומוח קודח וזמן הם אבני היסוד בלימוד תיק כלכלי משלב ניתוח חומר החקירה ועד לייצוג בדיוני בית המשפט. אני מתחייבת כי בתיקים מורכבים מסוג זה אקרא כמובן כל פיסת עמוד, אאזין לכל שיחה מוקלטת בהאזנת סתר, אלמד כל ראיה אכיר כל עד וגרסתו ואייצג במסירות ובאופן אישי ודיסקרטי.
 5. כי אני יודעת איך לתכנן אסטרטגיה משפטית נבונה ומדוייקת לך – אני יודעת איך לתפור עבורך את חליפת ההגנה המשפטית הטובה עבורך וכשצריך "ללכת עד הסוף" לא אהסס גם אם המשפט ייארך שנים. המשפט הפלילי הוא דינמי ומתפתח ובדיוק כמו ב"Wase" מעת לעת צריך ואף חובה לחשב מסלול מחדש בתקוה להשגת התוצאה המיוחלת של זיכוי. מנגד אני מאמינה כי במקרים המתאימים בהם ניהול משפט עד תום דווקא ירע את מצבך אזי נכון ללוותך ולעיתים ביחד עם בני משפחתך, להליך של נטילת אחריות בעבירה קלה יותר, לעיתים של צדק מאחה במקרים המתאימים מתוך אמונה כי המשפט פלילי מקפל בתוכו גם ערך שיקומי כלפי נאשמים בעבירות צווארון לבן.
 6. כי אני יודעת בדיוק איך חושבת התביעה, מכירה את מהלכיה ואת הפרקליטים – הניסיון שלי מלמד כי ייצוג מקצועי ומהודק שלי כעורכת דין פלילית "יוצאת המערכת" משך שנים ארוכות בפרקליטות שם צברתי ניסיון עשיר ומגוון במנעד רחב של תיקים פליליים ובעיקר בהכרת שיטות חקירה ואיסוף ראיות, הוא שמעניק לי כיום יתרון גדול ומשמעותי בניהול ההליך הפלילי ובהבנת מניעי התביעה והפרקליטות ודרך החשיבה שלהן, הוא ששומר על האינטרס שלך וכמובן בעל ערך רב עד להשגת תוצאה טובה ומיוחלת עבורך ככל שניתן. לכן, הודות לידע שצברתי במהלך עבודתי בפרקליטות בעבר וכסנגורית בהווה הפכתי למשרד המתמחה, בין היתר, בעבירות צווארון לבן ובעל ערך רב למי שהסתבך או מעד ועלול יום אחד להחקר כחשוד בפלילים בעבירת אלו.

למידע נוסף על קראו את המאמר – עבירות צווארון לבן.

לאיזה חלק במאמר תרצו לחזור?

האם המאמר הועיל לכם?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 4

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

עידית רייכרט - עורכת דין פלילית
עידית רייכרט - עורכת דין פלילית

בעברה פרקליטה בכירה בפרקליטות, ומשנת 2012 סנגורית מובילה ובעלת משרד בוטיק למשפט פלילי וצווארון לבן, המדורג מידי שנה כאחד ממשרדי עורכי הדין הפליליים המובילים בארץ המתחייב להגנה משפטית איכותית, קפדנית ובלתי מתפשרת. על לקוחותיו הרבים נמנים בעיקר עוברי חוק נורמטיביים ונפגעי עבירה, אותם מובילה עורכת דין רייכרט במסירות ובנחישות עד להגעתם לחוף מבטחים.

לשיחה לחץ כאן
שלום, אני זמינה כדי להקשיב לך ולבדוק איך
עידית רייכרט משרד עורכי דין
שלום
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ליצור קשר
דילוג לתוכן