עורך דין הטרדה מינית בעבודה

5
(2)

מהו המידע שכל עובד וכל מעסיק חייבים לדעת? עורך דין הטרדה מינית בעבודה עונה!

למרות שלעתים נדמה כי אנו חיים בחברה מתקדמת שעברה כברת דרך משמעותית בכל הנוגע להתייחסות לנשים כאל אובייקט מיני, הטרדה מינית במקום העבודה היא עדיין תופעה שכיחה מאוד במחוזותינו.

במאמר זה כעורך דין עבירות מין אסביר מתי התנהגות יכולה להיחשב כהטרדה מינית בעבודה; מתי מעסיק יאלץ לשלם קנס או פיצויים בגין הטרדה מינית בעבודה, הגם שאינו מעורב כלל במעשה ההטרדה; ומדוע חשוב כי מי שסבורה שהוטרדה מינית בעבודה או עובד המואשם בניצול יחסי מרות או בהטרדה מינית בעבודה ייוועצו באופן מיידי עם עורך דין הטרדה מינית.

מכיוון שהתופעה של הטרדה מינית רווחת יותר כלפי נשים, כל הדוגמאות והניסוחים במאמרי זה מופיעות בלשון נקבה. עם זאת, חשוב להבהיר כי גם גבר יכול להיות מוטרד מינית בעבודה, וכמובן כי גם אישה מעסיקה יכולה לבצע הטרדה מינית בעבודה.

זקוקים ליעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

מהי הטרדה מינית?

כעורך דין עבירות מין אסביר כי החוק למניעת הטרדה מינית מונה מספר סוגים של התנהגויות, אשר כל אחת מהן יכולה להיחשב כהטרדה מינית:

• דרישה מהמוטרדת לבצע מעשה בעל אופי מיני;
• מעשה מגונה;
• הצעות בעלות אופי מיני או התייחסויות חוזרות ונשנות לאישה המתמקדות במיניותה, חרף העובדה כי המוטרדת הביעה חוסר עניין או התנגדות להצעות או להתייחסות;
• התייחסות משפילה לאישה ביחס למינה, מיניותה או נטיותיה המיניות;
• פרסום תמונה או סרט של אישה המתמקדת במיניותה, ללא הסכמתה המפורשת.

אז, מהי הטרדה מינית במקום העבודה?

הטרדה מינית בעבודה היא כל אחת מההתנהגויות שפירטתי למעלה, בתוספת חשובה אחת: כאשר מתקיימים בין המטריד לנפגעת יחסי מרות, כמו במקרה של יחסי עובד-מעביד, יכולה התנהגות להיחשב כהטרדה מינית גם אם הנפגעת לא הביעה התנגדות מפורשת אליה.

כך למשל, כל הצעה בעלת אופי מיני או התייחסות מינית לעובדת מצד המעסיק שלה או הממונה עליה, יכולה להוות הטרדה מינית בהיותה ביטוי של ניצול יחסי מרות ובתנאי שהיא חוזרת על עצמה

יתרה מכך, בנסיבות מסוימות גם התנהגות שאינה מופנית לאישה באופן ספציפי יכולה להיחשב כהטרדה מינית בעבודה. כך למשל, צפייה באתרי פורנו, ריבוי בדיחות גסות או התייחסות בעלת אופי מינית, אפילו מרומזת, יכולים לייצר סביבה עוינת במקום העבודה ולהוות הטרדה מינית בעבודה. גם התייחסויות לא מילוליות יכולות להוות הטרדה מינית בעבודה, כמו למשל במקרה של שליחת מבטים בלתי פוסקים לעבר העובדת, בהייה בה וכיו"ב.

מעסיק - דע את חובתך כיצד למנוע הטרדה מינית בעבודה

נוכח פערי הכוחות המובנים והמהותיים בין מעסיקים לעובדים, שכיח מאוד למצוא טענות לניצול יחסי מרות הבאים לידי ביטוי גם באמצעות הטרדה מינית בעבודה. בדיוק מסיבה זו, קבע המחוקק כי על כל מעסיק חלה חובה פוזיטיבית למנוע הטרדה מינית בעבודה.

כעורך דין הטרדה מינית בעבודה, אדגיש – כי בין היתר, קבע המחוקק כי כל מעסיק חייב למנות אחראית שתטפל בתלונות של עובדים על הטרדה מינית והיא תשמש כממונה על הטרדה מינית בעבודה. עוד מורה החוק, כי כל מי שמעסיק מעל 25 עובדים חייב לקבוע תקנון בו יפורטו דרכי הטיפול בהטרדות מיניות בעבודה, בין אם מדובר במטריד שהוא עובד, או במטריד שעושה זאת תוך ניצול יחסי מרות – ולהביא אותם לידיעת כל העובדות והעובדים לפחות פעם בשנה.

וכדאי לזכור, כי לא רק שהחוק מאפשר לעובדת שהוטרדה מינית בעבודה להגיש תביעה אזרחית לתשלום פיצויים נגד מעסיק שלא ממלא אחר ההוראות האמורות והוראות נוספות, ללא צורך בהוכחת נזק ובלי שום קשר לאחריות העובדת – אלא גם שהחוק מאפשר להטיל קנס פלילי על מעסיק שלא פרסם תקנון כנדרש.

חשיבות ההתייעצות עם עורך דין הטרדה מינית בעבודה

כאשר מדובר בהטרדה מינית בעבודה, קיימת חשיבות עצומה להתייעץ עם עורך דין הטרדה מינית בעבודה. זאת, הן עבור מי שסבורה כי הוטרדה מינית בעבודה, ולא פחות חשוב מכך גם עבור המעסיק או העובד המואשמים בביצוע הטרדה מינית בעבודה.

כאמור, קיים מגוון רחב ביותר של התנהגויות שעשויות להיחשב כהטרדה מינית בעבודה, כמו גם מספר מסלולים מקבילים לבירור הטענות – ולכן חשוב להיוועץ בעורך דין הטרדה מינית בעבודה הבקיא בנבכי החוק שיוכל לאבחן באופן מדויק את נסיבות המקרה. הדבר נכון גם ביחס למעסיק שבטוח כי בהתנהגותו לא נפל כל רבב, אשר עלול בוקר אחד להתעורר ולגלות כי נוכח יחסי המרות והחובות המוטלות עליו רק מהיותו מעסיק, הוא נותר חשוף.

אך לא פחות חשוב מכך, מדובר במקרים רגישים בהם נדרשת מעורבות של עורך דין הטרדה מינית בעבודה המסוגל להבין את המצב העדין והמורכב, לטפל בהם ברגישות הנדרשת, ולהעניק מענה ללקוח, גם מעבר לזה המשפטי.

קצת עליי – עו"ד עידית רייכרט, סנגורית פלילית, עו"ד לעבירות מין

אני עו"ד עידית רייכרט, לשעבר בכירה בפרקליטות, וכיום בעלת משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי והמנהלי, ומתמחה בייצוג נאשמים וחשודים נורמטיביים בהליך הפלילי.

מזה עשור אני מייצגת תאגידים, אישי ציבור, מנכ"לים, אנשי כוחות הבטחון, נפגעי עבירה ובעיקר אנשים נורמטיביים שמעדו והסתבכו בעולם הפלילי ונקראים לחקירה במשטרה. חשודים ונאשמים המתמודדים עם "משפטי שדה" תקשורתיים במיוחד כשמדובר בעבירות מין או בהטרדה מינית בעבודה.

מתוקף ניסיוני רב השנים במערכת ומחוצה לה, אני מכירה היטב את חולשות המערכת והופכת אותן ליתרון עבור הלקוחות שלי. אני יודעת היטב כי ליווי נכון ומקצועי על ידי עורך דין פלילי מיומן ומנוסה כבר בשלבים המוקדמים של החקירה הפלילית חורץ גורלות. ומניסיון – מי שנועץ בי לפני מסירת גרסתו בחקירה פלילית במשטרה, משפר עד מאד את הסיכוי לגניזת התיק שלו. ממש כך.

לכן, אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן. אעשה את כל מה שצריך ברגישות, בדיסקרטיות ובנחישות, כדי להחזיר לכם את השקט הנפשי, הביטחון, והתקווה לעשות עבורכם את הבלתי אפשרי לאפשרי.

הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין הטרדה מינית בעבודה לגופו של עניין, וודאי שאינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לפני עימות במשטרה או חקירה פלילית בחשד לביצוע עבירה של בעילה אסורה בהסכמה, או לפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

מה אתה חושב על המאמר?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 2

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

אהבתם? שתפו
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך: