עורך דין סמים

5
(30)

השימוש בסמים "קלים" ו"קשים" אסור על פי חוקי מדינת ישראל בכל כמות שהיא. גם מדיניות אי ההפללה של השנים האחרונות אינה מכשירה את צריכת הסמים והם אינם חוקיים כפי שרבים סבורים בטעות. במאמר זה אעשה קצת סדר בכל הקשור בעבירות סמים וזאת לאור שאלות רבות שאני נשאלת כעורך דין עבירות סמים.

זקוקים לייעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

עורך דין סמים מסביר - מהם החומרים המוגדרים כסמים מסוכנים, האסורים לשימוש?

התוספת לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973 מפרטת את החומרים המוגדרים כסמים כאשר העיקריים והמוכרים שבהם הם: הקנאביס או בשמו העממי (גראס, מריחואנה, חשיש), קוקאין, אופיום, LSD, הרואין, מתאדון, אסטאזי ועוד. הקנאביס נחשב לסמים קלים בעוד שהשאר קשים יותר בשל השפעתם החריפה על המשתמש.

עורך דין עבירות סמים מסביר - מהן עבירות סמים הפופולאריות?

פקודת הסמים איננה מבחינה בין "סמים קלים" ו"סמים קשים", ולכן חשוב לזכור כי גם אדם נורמטיבי ש"בסה"כ" מחזיק בביתו, לשימושו העצמי, סמים קלים של חשיש (קנאביס) עובר בכך עבירה פלילית.

לכן, ניתן למצוא מקרים רבים בהם "בני טובים" ללא כל הסתבכות פלילית בעברם, חשודים או נאשמים בעבירות סמים וזקוקים באופן מיידי לייעוץ של עורך דין סמים.

עבירות הסמים השכיחות הן: החזקה ושימוש לצריכה עצמית ושלא לצריכה עצמית, ייצור וגידול, אספקה, סחר והדחת קטינים לסמים מסוכנים. בנוסף שכיחה מאד העבירה של הדחת קטינים או שידולם לשימוש בסמים מסוכנים שהיא גם נחשבת לעבירה החמורה ביותר בפקודת הסמים והעונש הקבוע בצידה יכול להגיע עד ל- 25 שנות מאסר וקנס מכביד ביותר.

בכל מקרה. הדחת קטין לסמים מסוכנים יכולה להיות בין בתמורה ובין שלא בתמורה ודי בכך שבגיר מעשן ג'וינט בצוותא ביחד עם חברו הקטין ו/או רוכש עבורו סיגריית חשיש, כדי שייחשב למי שזה עתה עבר עבירה חמורה של אספקת סם לקטין. חשוב לדעת – גם מי שאחראי על קטין ומאפשר לו להשיג את הסם או להשתמש בו, או מי שמשדל קטין להשיג סם מסוכן או להשתמש בו גם הוא עובר בכך עבירת הדחת קטין לשימוש בסם מסוכן ומסתכן בחקירה פלילית וכתב אישום.

האם אספקת סמים בכמות של גרמים בודדים ללא תמורה גם נחשבת לעבירה?

רבים סבורים בטעות כי אספקת סם מסוכן בכמות קטנה ללא תמורה אינה עבירה. לאחרונה, מגיעים למשרדי יותר ויותר בגירים "בני טובים" שנפתחה נגדם חקירה פלילית בעבירות סמים, כשהם הופתעו לגלות שעישון ג'וינט ביחד עם החבר'ה הפך אותם לעבריינים צעירים ולחשודים בעבירות סמים. עבירות הסמים בקרב צעירים הפכו עבירות שכיחות בייחוד כשאפליקציות כמו "טלגרם" והדארקנט (רשת אינטרנט מחתרתית) שהגישה אליהם מסווגת, שינו את פני המפה ואת הקלות בביצוע עבירות סמים והסחר.

כך שאם בעבר היו "כספומטים" במקומות נסתרים ומפוקפקים בהם היה ניתן לקבל את הסם מידי הסוחר ולספקו הלאה, כיום כבר אין צורך לצאת מן הבית והסם המוזמן דרך האפליקציה או הדארקנט מגיע ליעדו באופן אנונימי על ידי שליח או בדרך אחרת, כאשר כל תהליך ההזמנה נעשה דרך המחשב באופן אנונימי ומסווג יחסית.

לכן, משטרת ישראל שמה לעצמה למטרה לאכוף במלוא החומרה את ספקי הסמים וצרכני הסמים וסוכנים משטרתיים סמויים, פעילים באפליקציות והאתרים השונים על מנת לאתר את מפיצי שרשרת אספקת הסם.

חשוב לזכור כי עונשי המאסר הקבועים בצד העבירות הם עונשי מקסימום וטיפול מקצועי נכון של עורך דין פלילי סמים יכול כמעט בוודאות לשפר את המצב הראייתי והמשפטי ולהביא להפחתה ניכרת בעונש ולעיתים גם להימנעות מהרשעה פלילית.

עורך דין עבירות סמים - מדיניות הענישה ביחס לבגירים בסמים קלים

מדיניות האכיפה ביחס לבגירים שנפתח נגדם תיק לראשונה בחייהם בעבירה של החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית, מקילה ובהתאם למדיניות "אי ההפללה" ניתן להסתפק בקנס מינהלי בלבד (ללא רישום משטרתי) אם מתקיימים התנאים הבאים:
1. מדובר בסם מסוכן מסוג חשיש או מריחואנה.
2. בכמות נמוכה של 15 גרם ומטה.
3. אין לחשוד תיקים פליליים וגם לא תיקים סגורים.
4. החשוד מודה.
אולם, במקרים בהם בכל זאת הוגש כתב אישום הכולל אישום בודד בגין אחזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית ולנאשם אין עבר פלילי, תשקול התביעה את צעדיה בהתאם ל"הנחיית היועץ המשפטי לממשלה מס' 4.1105 מדיניות התביעה – סמים: אחזקה ושימוש לצריכה עצמית", ובנסיבות המתאימות, תסתפק בענישה מקלה ולעיתים בטיפול ונקיטת אמצעי ענישה ללא הרשעה בדין.

לסיכום

חשוב לזכור כי למרות שלעיתים שימוש עצמי בסמים קלים נתפס כעניין של מה בכך, עניין חברתי או מקובל הרי שעדיין המדובר בעבירה פלילית לכל דבר ועניין ולכן, ישנה חשיבות רבה לייצוג משפטי בידי עורך דין פלילי סמים כבר החל משלביה הראשונים של החקירה הפלילית.

על כן, אמליץ לכם, כי אם במידה ונתפסתם וברשותכם סמים קלים, אין להתמהמה וחובתכם לפנות באופן מיידי ודחוף לעורך דין פלילי המומחה בעבירות סמים. טיפ קטן: לא להסכים לחיפוש מרצון על גופכם או ברכב או בבית ולא להודות בשום דבר, אף לא ברמז לפני שקיבלתם יעוץ משפטי.

ליווי וייצוג בידי עורך דין עבירות סמים מנוסה – הוא חובה

חקירה משטרתית וניהול אסטרטגיה משפטית חורצת גורלות במיוחד כשמדובר באנשים הנורמטיבים בעבירות הנתפסות כ"קלות". סיכויי ההצלחה בזירה הפלילית העוסקת בדיני נפשות, בדיוק כמו בזירה הרפואית, תלויה בטיב הטיפול ובאיכות המטפל. עורך הדין הפלילי שלכם – הוא האסטרטג שלכם, המנוסה, המיומן, הבקיא שאמור להוביל אתכם בבטחה עד לחוף המבטחים, סגירת התיק וטיהור שמכם. הסתייעו בעורך דין פלילי המומחה בעבירות סמים שלו הצלחות מוכחות.

למה להתייעץ דווקא עם עו"ד עידית רייכרט, סנגורית מומחית בעבירות סמים

בשנותיה הרבות כתובעת בפרקליטות ובעשור האחרון כסנגורית בכירה טיפלה וייצגה באלפי תיקים, במאות לקוחות בכל סוגי העבירות והיא מומחית בעבירות סמים.
ניסיונה מוכיח בכל פעם מחדש – כי ייעוץ לפני חקירת משטרה וליווי אינטנסיבי שלה הוא דרמטי, מציל נפשות ועשוי להשפיע על ההליך הפלילי ובסבירות מאד גבוהה גם עשוי להביא לסגירת התיק כלא היה.
הסטטיסטיקה במשרדה הוא משרד בוטיק למשפט הפלילי, מדברת בעד עצמה – מעל ל 90% מתיקי החקירה אותם היא מלווה מתחילת דרכם נסגרים כלא היו. החשודים אותם היא מלווה במסירות ובנחישות יכולים לחוש בטחון. כיוצאת הפרקליטות היא מכירה היטב את העבודה, את שיטות החקירה, ולא ניתן להפתיעה.
עידית רייכרט משרד עו"ד – הינו משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית מדויקת ומקצועית לחשודים לקראת חקירה פלילית במשטרה ולנאשמים בהליך הפלילי. לכן, אם נפגעתם או זומנתם לחקירת משטרה הנכם מוזמנים לקבל ייעוץ משפטי מקצועי כבר בשלב זה. זו תהיה השקעה נבונה ומשתלמת.
הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

שאלות ותשובות בנושא עבירות סמים קלים

סמים קלים הם חשיש, מריחואנה כאלה שאין להם השפעה ממכרת חריפה.

מדיניות אכיפה מקילה לפיה לא יוגש כתב אישום בעבירות של החזקה או שימוש עצמי של סמים קלים אלא יוטל קנס מנהלי. למידע נוסף ומפורט באילו תנאים ומתי בקרו באתר.

כשאין צו שיפוטי, כשלא מתקיים יסוד סביר לחשד וכשהחשוד לא נתן הסכמה מדעת לחיפוש, מדובר בחיפוש שאינו חוקי ותוצריו, עשויים להיפסל בשל כך. לייעוץ משפטי התקשרו: 0506216884

אל תמסרו שום גרסה לפני שתתייעצו עם עורך דין פלילי מיומן ומנוסה. למידע נוסף לחצו כאן.

העונש מגלם בחובו מספר פרמטרים כגון: עבר פלילי, חומרת העבירה והיקפה, אם הונח תסקיר שרות מבחן מהי המלצתו וכו. לכן יהיו מקרים שבתי משפט יטילו עונשים מרתיעים בלבד ובמקרים אחרים יטילו עונשים כבדים.

מה אתה חושב על המאמר?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 30

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

אהבתם? שתפו
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך: