fbpx

ייעוץ לפני חקירה במשטרה

זומנת לחקירה פלילית? נלקחת לחקירה במשטרה?

כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו, בחקירה משטרה, בחדר החקירות, חשוד בביצוע עבירה, מוזהר שעליו לומר את האמת, מוזמן גם להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני שמוסר את גרסתו. הרבה שאלות מתרוצצות בראש באותם רגעים:

מה כדאי לעשות?
אם אסכים אולי זה יחזק את החשדות נגדי?
אם אסרב אני פוגע בהגנה שלי?
האם נכון לשמור על זכות השתיקה?
או דווקא לספר את האמת כי אני בטוח שלא עשיתי דבר

בשנותיי כתובעת בפרקליטות ובשנים האחרונות כסנגורית, טיפלתי במאות לקוחות, בכל סוגי העבירות ואני רואה בעבודה שלי שליחות וייעוד לעזור לחלש.

במאמרי זה אחדד מדוע כדאי, מומלץ, ואף חובה לקבל ייעוץ לפני חקירה במשטרה מעורך דין פלילי מנוסה.

זקוקים ליעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

חשיבות הייעוץ לפני חקירה במשרה!

כדאי שתדעו – רוב האנשים הנורמטיביים יסרבו בנימוס לזכות ההתייעצות עם עורך דין פלילי זו שמאפשרת לקבל לקבל עצה טובה לפני החקירה במשטרה.
מבחינתם מדובר בפריבילגיה.
הם מאמינים כי מאחר והם לא עשו שום דבר אין הם זקוקים לעצת עורך דין פלילי. בליבם הם חושבים: "עורך דין פלילי?, זה לעבריינים ואני לא כזה" או אולי: "רגע אם אתייעץ עם עו"ד פלילי כמו שהחוקר מציע אז הוא בטח יחשוב שאני אשם. אז…לא לא , לא כדאי, אני בטוח שהאמת תצא לאור".

באמת? תנו לי לחדש לכם, לחדד לכם נקודה מאד חשובה, אולי אפילו קריטית – בהליך הפלילי, אין דבר כזה "האמת תצא לאור" עד כמה שזה נשמע מפתיע או עצוב. האמת אינה רלוונטית! השחקניות היחידות שעולות על המגרש של ההליך הפלילי מרגע פתיחה בחקירה פלילית הן אך ורק הראיות.


לכן כדאי שתדעו – אם זומנתם לתחנת המשטרה כחשודים בביצוע עבירה צאו מתוך נקודת הנחה שיש לפחות "בדל של ראיה" נגדכם, קמצוץ, חשד סביר שקושר אתכם לביצוע העבירה. אל תקלו בכך ראש. גרסה לא נכונה שלכם, פטפוטי יתר מחוץ לחדר החקירות, או שמירה על זכות השתיקה שלא לצורך יכולים להחמיר את מצבכם, ובסופו של דבר אתם עלולים למצוא עצמכם מוזמנים לשימוע פלילי או גרוע מכך עם כתב אישום בדואר….שכותרתו תתחיל במילים: "מדינת ישראל נגד… נגדכם….:
בהרצאותיי אני נשאלת לא פעם: איך כדאי לי להתנהג בחדר החקירות? מה כדאי לי לומר אני יכול להקליט את החקירה? אולי בכלל אני לא אגיע לחקירה? שהמשטרה תחפש אותי, הכי טוב…. ואם בכל זאת אגיע –אולי להודות ודי ? הרי החוקר הבטיח לי שאם אודה התיק נגדי ייסגר, מה לא ככה?
אכן המון שאלות מתרוצצות אצלכם בראש בשלב הזה חשש ובעיקר פחד מהלא נודע. ומכאן גם החשיבות של קבלת ייעוץ לפני חקירה במשטרה!

זומנתם לחקירה במשטרה? זה הזמן להתייעץ עם עורך דין פלילי!

ומה אתם עושים כדי להתמודד עם אותן שאלות, פחדים וחוסר וודאות? יש כאלה שמסתפקים בעצות מד"ר גוגל, קוראים פה ושם מאמר או מקבלים עצה בחינם. המשקיעים אפילו מתקשרים לאיזה עו"ד שמצאו אפילו שהוא עו"ד של נדל"ן מה זה משנה…עו"ד זה עו"ד לא?
אז זהו שלא. תנו לי לשאול אתכם שאלה – אם הייתם זקוקים לניתוח חירום, בהול. נניח ניתוח קיסרי, או ניתוח אפנדיציט, או אפילו עקירת שן. גם אז הייתם עושים את זה לבד? או לכל היותר מסתפקים בכמה הנחיות מהגוגל?

חקירה פלילית עלולה לגבות מחיר יקר מאד לפעמים בלתי הפיך– לפגוע בשמכם הטוב, לפגוע לכם בקריירה, לפגוע בחירותכם. מדובר בדיני נפשות!
לכן ההצעה הכי טובה שאני יכולה להציע לכם היא – אם זומנתם לחקירה פלילית אל תתלבטו, אל תהססו, כן לצערכם זה גם לא הזמן לחסוך, קבלו מייד ייעוץ לפני חקירה במשטרה מעורך דין פלילי, מיומן, כזה שיעזוב הכל, יקשיב לכם, ישמע את הכאב שלכם, יבין האם ועד כמה אתם בצרה ויצייד אתכם בעצות ממוקדות מדויקות נכונות ומועילות למקרה שלכם בדיוק. עו"ד שיתפור לכם את חליפת ההצלה, אותה חליפה שלא הייתם מהססים ללבוש לו הייתם מוצאים עצמכם בלב ים סוער נכון?
הניסיון של כפרקליטה בפרקליטות במשך שנים ארוכות וכיום כסניגורית מוכיח בכל פעם מחדש – שככל שתגיעו "מוכנים" יותר, הסיכוי לסגירת התיק נגדכם גבוה יותר ולסניגור מנוסה ומקצוען יש בהחלט כלים לעזור לכם לצאת מהעניין במינימום נזק.

לכן אם זומנתם לחקירה אתם חייבים להיפגש עם עורך דין פלילי, לקבלת ייעוץ לפני חקירה במשטרה וכן הכנה לפני החקירה, זו תהיה ההשקעה הכי נבונה ומשתלמת שלכם, מבטיחה.

המשרד שלי הינו משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי ומתמחה בייצוג נאשמים וחשודים נורמטיביים בהליך הפלילי על כל רבדיו ובמתן יעוץ מקצועי והכנה נכונה לקראת חקירה משטרתית.

אני גם מכירה ומבינה את הכאב והחרדה שעוברים על אדם נורמטיבי שמועד ומסתבך בעולם הפלילי – כרעם ביום בהיר עולמו חרב עליו! ולכן בחרתי מתוך השקפת עולם לייצג את אותם אנשים טובים העלולים למצוא עצמם בשבר נוראי, לעיתים על לא עוול בכפם, לעיתים מתוך מצוקה. גם הם ראויים לחמלה, לעזרה מקצועית ולהגנה משפטית מעולה. אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

אהבתם? שתפו
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן הן עבירות הנעשות בתחכום רב ומבוצעות על פי רוב על ידי נושאי משרה או בעלי מעמד גבוה בתאגיד, בחברה או במקום העבודה

קרא/י עוד »
ייעוץ לפני חקירה במשטרה

מחיקת רישום פלילי

מחיקת רישום פלילי הינו הליך מקובל ומוכר שמטרתו לטהר את שמו של אדם מאינדיקציה על קיומו של תיק פלילי בעברו. בין שנסגר ללא הגשת כתב

קרא/י עוד »
Call Now Button
דילוג לתוכן