עורך דין קטינים

עורך דין קטינים הינו הגורם המקצועי הבלעדי שמלווה קטינים יחד עם בני משפחתם בהליכים פליליים, לרבות ייצוגם בחקירה פלילית, ייצוגם בבית המשפט לנוער ודאגה לזכויותיהם המלאות וזאת עד להשלמת הטיפול על הצד הטוב ביותר.

בנכם או בתכם הסתבכו בפלילים? חשוב לפנות לעורך דין פלילי לקטינים!

באישון לילה הופיעה על הצג שיחה ממספר לא מזוהה, וקול עייף אך נחוש הודיע לך: "הבן שלך נעצר. ב-07:00 תתחיל החקירה שלו בחשד למעורבות בעבירות מין". בראשך מתרוצצות המחשבות על הילד הקטן שלך, שרק אתמול נולד וההלם מוחלף בדאגה וחרדה- מה עושים עכשיו?

חקירת קטין במשטרה עלולה להיות אירוע דרמטי ומלחיץ, לא רק עבור הקטין החשוד אלא גם עבור ההורה שלו המודאג. החרד. לאור זאת, וכן נוכח ההסדרים הייחודיים הקבועים בחוק בקשר לחקירת קטין במשטרה והעמדתו לדין, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא. וחשוב לזכור ולהפנים: עבירות קטינים ונוער הן תחום ייחודי הדורש מעורבות של עורך דין פלילי המתמחה בייצוג קטינים ונוער.

במאמרי זה אפרט מהם ההסדרים הייחודיים החלים בכל הנוגע לחקירת קטין במשטרה בחשד לביצוע עבירות קטינים ונוער, ואסביר מדוע חשוב במקרה כזה להיוועץ ללא דיחוי עם עורך דין פלילי המתמחה בעבירות נוער וקטינים.

אתם לא לבד, שתפו אותי ​

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

עידית רייכרט-עורכת דין פלילית

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

לקוחות מספרים עלינו

אז מהם ההסדרים הייחודיים שעורך דין פלילי לנוער וקטינים מכיר היטב

החוק הישראלי גדוש בהסדרים ייחודיים בכל הנוגע לעבירות קטינים ונוער. אפרט את העיקריים והחשובים שבהם: ראשית, כי פתיחת הליכים פליליים וביצוע חקירה במשטרה בגין חשד לביצוע עבירות קטינים ונוער אפשרית רק אם לקטין כבר מלאו 12 שנים. קטין בגיל צעיר יותר יטופל על-ידי עובדים סוציאליים שעברו הכשרה מיוחדת לטיפול בעבירות קטינים ונוער ולא ניתן יהיה להעמידו לדין.

בחוק הנוער נקבעו הסדרים ייחודיים נוספים החלים על קטינים החשודים בביצוע עבירות. בין יתר ההסדרים נקבע כי במרבית המקרים, קטין עד גיל 14 ייחקר במשטרה רק על-ידי עובד סוציאלי שעבר הסמכה מיוחדת לתפקיד חוקר ילדים, וכן כי יש להימנע ככל הניתן מלאזוק קטין במקום ציבורי.

עוד נקבע, כי קטין מתחת לגיל 14 שנעצר יובא בפני שופט תוך 12 שעות מרגע מעצרו, וכי רק במקרים חריגים ניתן לחקור קטין בשעות הלילה (עד גיל 14 – יש לסיים את החקירה עד השעה 20:00, ומעל גיל 14 – בשעה 22:00).

הסדר חשוב מאוד נוסף המופיע בחוק הנוער קובע כי במקרה של חקירת קטין במשטרה, המשטרה חייבת ליידע את הוריו של הקטין כי הוא חשוד בביצוע עבירות קטינים ונוער, ואסור לה, למעט במצבי קצה המוגדרים במפורש בחוק, להתחיל בחקירה ללא נוכחות קרוב המשפחה.

בהתאם, קובע חוק הנוער כי זכותו של כל קטין הנחקר במשטרה להתייעץ ללא נוכחות החוקר עם הוריו או קרוב משפחה אחר לפני תחילת החקירה במשטרה, ואף לדרוש כי קרוב משפחתו ינכח בזמן חקירת המשטרה.

התפקיד המכריע של עורך דין פלילי נוער וקטינים במקרה של חקירת קטין במשטרה

עיננו הרואות, כי כאשר מדובר בעבירות קטינים ונוער, על עורך הדין הפלילי להכיר היטב עשרות הסדרים ייחודיים, הסדרים בהם שולט היטב רק עורך דין פלילי לנוער וקטינים מנוסה המתמחה בייצוג קטינים ונוער. הדבר נכון ביחס לחשד בביצוע של כל עבירה, ובמיוחד כאשר מדובר בחשד לביצוע עבירות מין בקרב קטינים.

לכל אלה יש להוסיף את העובדה כי בעת חקירת קטין במשטרה, עומדת לו הזכות להתייעץ בפרטיות מוחלטת עם עורך-דינו עוד בטרם תחילת חקירתו ועל זכות זו אסור לוותר.

מכאן, כי מעורבות של עורך דין פלילי לנוער קטינים בשלב חקירת הקטין במשטרה יכולה להיות קריטית ולהשפיע באופן דרמטי על ההליך כולו, ולא פעם אף לעשות את ההבדל בין העמדה לדין פלילי של הקטין לבין סגירת התיק וטיפול באמצעות כלים ייחודיים שאינם במישור הפלילי הרלוונטיים במקרים של עבירות קטינים ונוער, שמוסמך לעשות קצין מבחן משירותי הרווחה שעבר הכשרה מיוחדת לכך. להרחבה בנושא קראו את המאמר – חקירת קטין.

התפקיד החשוב של עורך דיו פלילי נוער וקטינים בעת ניהול הליך בבית-המשפט לנוער

כאשר מוגש כתב אישום בגין ביצוע עבירות קטינים ונוער, כמו למשל עבירות מין בקרב קטינים, מתנהל ההליך הפלילי בין כתלי בית-המשפט לנוער שבוא בית משפט ייחודי לעבירות נעורים ובו הסדרים אחרים לניהול משפט פלילי כאשר לנאשם טרם מלאו 18. בין השאר, קובע חוק הנוער כי קטין יישפט על-ידי שופט נוער שהוסמך לכך, מעניק לשופט סמכות לפטור את הנאשם הקטין מנוכחותו בחלק משלבי הדיון, מטיל חובה ליידע את הוריו של הקטין על הגשת כתב האישום ומועדי הדיון, ואף מעניק להורה הקטין זכות לחקור עדים ולהשמיע טענות יחד עמו.

גם בכל הנוגע לענישת קטינים, חלים בבית-המשפט לנוער כללים ייחודיים. כך למשל, מכיוון שמדובר בקטינים שכל חייהם עוד לפניהם, זוכה אינטרס השיקום למעמד בכורה בשיקולי הענישה של קטין שהורשע בביצוע עבירה. קטין שמשתף פעולה עם גורמי הטיפול, יכול אף להביא לסגירת התיק נגדו וסיומו ללא הרשעה.

ברור אם כך, כי גם לאחר הגשת כתב אישום שעניינו עבירות קטינים ונוער, יש צורך בליווי צמוד של עורך דין פלילי נוער וקטינים. בלא מעט מקרים, עורך דין פלילי המתמחה בייצוג קטינים ונוער יכול להביא לסגירת התיק עוד בשלב המקדמי שלו, לאור היכרותו את ההסדרים הייחודיים החלים על נוער וקטינים בהליך הפלילי ובקיאותו ודקדקנותו בנסיבות המקרה. להרחבה בנושא תפקידו של עו"ד נוער קראו את המאמר – עורך דין פלילי נוער.

אז למה לפנות דווקא אלי, עו"ד פלילי נוער וקטינים?

כי יש לי ניסיון עשיר וייחודי בליווי וייצוג פלילי בעבירות נעורים, הן כיוצאת הפרקליטות ומזה כעשור כסנגורית פלילית ובעלת משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי והמנהלי, ומתמחה בייצוג נאשמים וחשודים נורמטיביים בהליך הפלילי וקטינים בפרט.

מזה עשור אני מייצגת תאגידים, אישי ציבור, מנכ"לים, עובדי מדינה, אנשי כוחות הבטחון, נפגעי עבירה ובעיקר אנשים נורמטיביים שמעדו והסתבכו בעולם הפלילי ונקראים לחקירה במשטרה.

מתוקף ניסיוני רב השנים במערכת ומחוצה לה, אני מכירה היטב את חולשות המערכת ומתרגמת אותן ליתרון עבור הלקוחות שלי. אני יודעת היטב כי ליווי נכון ומקצועי על ידי עורך דין פלילי מיומן ומנוסה כבר בשלבים המוקדמים של החקירה הפלילית חורץ גורלות. ומניסיון – מי שנועץ בי לפני מסירת גרסתו בחקירה פלילית במשטרה, משפר עד מאד את הסיכוי לגניזת התיק שלו. ממש כך.

לכן, אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן. אעשה את כל מה שצריך ברגישות, בדיסקרטיות ובנחישות, כדי להחזיר לכם את השקט הנפשי, הביטחון, והתקווה לעשות עבורכם את הבלתי אפשרי לאפשרי.

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין, וודאי שאינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית, זימון טלפוני לחקירה במשטרה, חקירה באזהרה או לפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

לאיזה חלק במאמר תרצו לחזור?

האם המאמר הועיל לכם?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 5

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

אודות הכותבת

עידית רייכרט - עורכת דין פלילית
עידית רייכרט - עורכת דין פלילית

בעברה פרקליטה בכירה בפרקליטות, ומשנת 2012 סנגורית מובילה ובעלת משרד בוטיק למשפט פלילי וצווארון לבן, המדורג מידי שנה כאחד ממשרדי עורכי הדין הפליליים המובילים בארץ המתחייב להגנה משפטית איכותית, קפדנית ובלתי מתפשרת. על לקוחותיו הרבים נמנים בעיקר עוברי חוק נורמטיביים ונפגעי עבירה, אותם מובילה עורכת דין רייכרט במסירות ובנחישות עד להגעתם לחוף מבטחים.

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
הליך משמעתי | דין משמעתי

הליך משמעתי

מהו דין משמעתי? הדין המשמעתי עוסק בהפרת כללים, תקנות או חוקים אשר נהוגים בארגון הספציפי המעסיק את האדם, כך שעבירות דין משמעתי לעובדי המדינה, עבירות

קרא/י עוד »
זימון לחקירת משטרה בטלפון | הזמנה לחקירה במשטרה

זימון לחקירה במשטרה

זומנתם לחקירה במשטרה? ריכזתי עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת! קיבלת זימון לחקירה במשטרה בטלפון? הנה כמה טיפים יעילים וחשובים שיעזרו לך לצלוח את החקירה

קרא/י עוד »
לשיחה לחץ כאן
שלום, אני זמינה כדי להקשיב לך ולבדוק איך
עידית רייכרט משרד עורכי דין
שלום
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ליצור קשר
דילוג לתוכן