חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הפצת סרטונים ברשת

הפצת סרטונים ברשת היא פעולה המהווה עבירה פלילית שעונשה עד 5 שנות מאסר. אם סרטון אינטימי שלך הופץ דרך כל פלטפורמה במרחב המקוון, חלה הזכאות להגיש תלונה על המעשה ואף לתבוע פיצויים מהמפיץ בתביעה אזרחית.

הפצת סרטונים ברשת יכולה להוות עבירה פלילית

צילמתם או קיבלתם תמונה או סרטון שעלול לפגוע במישהו? אל תעבירו את זה הלאה – אחרת, אתם עברייני מין ותואשם בהפצת סרטונים ברשת !  נעים להכיר – חוק הסרטונים. כיום משכל נער ונערה מחזיקים ברשותם מכשיר טלפון נייד חכם ובו מצלמה הם עלולים להפוך בקלות לעברייני מין ומכשיר הנייד שברשותם הופך למכשיר לביצוע עבירה חמורה של הפצת סרטונים ברשת.

די בכך, שקטין יצלם ויתעד קטין אחר במצב אינטימי מביך (ללא הסכמתו או ידיעתו) וכבר בידיו תמונות או סרטון המהווים "חומר מסוכן". אם יפיץ הקטין את אותו סרטון או את אותן תמונות הלאה – יעבור עבירה חמורה של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות. תיקון מספר 10 לחוק למניעת הטרדה מינית המוכר גם כחוק הסרטונים -קובע כי הפצת תמונות, סרטונים או הקלטות בעלי אופי מיני או פרסומם ללא הסכמת המצולם עשויים להיות עבירה של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות, שהעונש עליהן יכול להגיע לעד חמש שנות מאסר.

אתם לא לבד, שתפו אותי ​

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

עורכת דין פלילית עידית רייכרט, משרד עורכי דין

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

לקוחות מספרים עלינו

המחוקק לא הגזים? מדובר בכל זאת בבני נוער!

הפצת סרטונים ברשת בעלי תכנים מיניים הכוללים דמותו של קטין שצולם במצב מיני או מביך, עלולה בקלות, במהירות, בפשטות וללא מחשבה מעמיקה, להפוך לוויראלית דרך הרשתות החברתיות. סרטון ובו תנוחה אינטימית, עירום וכיוב' המועברים כמו אש בשדה קוצים בין קבוצות הוואטסאפ השונות ובתוך זמן קצר עלולים להגיע למאות ואולי לאלפי אנשים, יגרמו לנזק נפשי לקטין המצולם, לפגיעה חריפה בפרטיותו ולעיתים אף לקרבנות בנפש.

מדובר אם כן, בנזק בלתי הפיך שכן תכנים אלו מצויים ברשת ולא תמיד ניתן להסירם ולנקות את הרשת מהם.

מה הסנקציה על הפצת סרטונים ברשת

התנהגות זו בשל חומרתה והשלכותיה, מהווה עבירה פלילית חמורה של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות ובגינה ניתן להגיש כתבי אישום חמורים גם נגד מי ש"רק" הפיץ (ובלבד שעבר את גיל האחריות הפלילית). במקביל ובאופן בלתי תלוי ניתן גם לתבוע אותו בתביעת פיצויים אזרחית.

יש לזכור כי האיסור על הפצה ושיתוף ברשתות חברתיות חל לא רק על המצלם שהפיץ לראשונה אלא גם על מי שקיבל את הצילומים מגורם שלישי ו"רק" שיתף אותם.

אז, איך ניתן למנוע או להפחית את הסיכון להפוך לעבריין מין?

בשל הקלות הבלתי נסבלת של ביצוע עבירה זו והשלכותיה החמורות הן על נפגע העבירה והן על הקטין הפוגע, בעיני חובתו של כל הורה לחדד את איסור ההפצה בפני ילדיו, ממש כתנאי לקבלת מכשיר טלפון נייד. בדיוק כמו שיעורי נהיגה וטסט כתנאי לקבלת רישיון נהיגה.

בנוסף, רצוי לשאול, להתעניין, לבדוק אפליקציות מועדות לפורענות ואולי גם ל"חטט" (ברשות) בגלריית התמונות והסרטונים של הנייד. חובתכם לעשות כל שתוכלו למנוע עבירה חמורה זו.

ומה ניתן לעשות אם תמונה או סרטון מביך הופצו כבר ברשת?

בראש ובראשונה, חובה לפנות אל אתרי האינטרנט השונים ולבקש את הסרת התכנים הפוגעניים עד כמה שניתן. בד בבד, יש להגיש תלונה במשטרה ובמקביל ניתן לפנות אל המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת בטל' 105 או באמצעות אתר האינטרנט שלהם. למעבר לאתר – לחצו כאן

לאחר מכן, ניתן גם לשקול נקיטת הליכים בתביעת פיצויים אזרחית כאמור לעיל. מידע על פיצויים בהליך הפלילי ניתן למצוא במאמרי – פיצויים לנפגעי עבירה.

עורכת דין פלילית עידית רייכרט – המתמחה בעבירות מין ובעבירות קטינים

המשרד שלי הינו משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית מיטבית בכל תחומי המשפט הפלילי ומתמחה בייצוג בעבירות מין ובעבירות קטינים בהליך הפלילי, במתן יעוץ מקצועי והכנה נכונה לקראת חקירה במשטרה ובליווי נפגעי ונפגעות עבירה. למידע נוסף על חקירה פלילית קראו את המאמר – ייעוץ לפני חקירה

במשך כ – 14 שנים כיהנתי כפרקליטה בכירה בפרקליטות מחוז הצפון – היא למעשה משרד עורכי הדין הגדול בצפון, שם טיפלתי במאות תיקי פשיעה ובמיוחד בתיקים של עבירות מין, תיקי קטינים ועוד. ייצגתי בבתי המשפט השונים מידי יום, בדיוני מעצר והוכחות. נחשפתי לשיטות החשיבה והעבודה של המשטרה בבניית תיקים מורכבים, ליוויתי חקירות סבוכות מראשיתן.

כיום אני בוררת את לקוחותיי ומייצגת אך ורק אנשים נורמטיביים שמעדו, הסתבכו או נפלו קרבן וזקוקים כעת ליותר מעורך דין עבירות מין. במשרדי אני מנהיגה סטנדרט גבוה של מקצוענות והטיפול בלקוחותיי הוא מוקפד, דיסקרטי ואישי.
לכן, אם הנכם זקוקים ליותר מאשר עורכת דין פלילית, ומצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן. אעשה כל מה שנדרש כדי להחזיר לכם את השקט הנפשי, הבטחון והתקווה לחייכם.

יש לי את הכלים והידע לעזור לכם

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

לאיזה חלק במאמר תרצו לחזור?

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי בצפון ובכלל לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

האם המאמר הועיל לכם?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 21

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

אודות הכותבת

Picture of עידית רייכרט - עורכת דין פלילית
עידית רייכרט - עורכת דין פלילית

בעברה פרקליטה בכירה בפרקליטות, ומשנת 2012 סנגורית מובילה ובעלת משרד בוטיק למשפט פלילי וצווארון לבן, המדורג מידי שנה כאחד ממשרדי עורכי הדין הפליליים המובילים בארץ המתחייב להגנה משפטית איכותית, קפדנית ובלתי מתפשרת. על לקוחותיו הרבים נמנים בעיקר עוברי חוק נורמטיביים ונפגעי עבירה, אותם מובילה עורכת דין רייכרט במסירות ובנחישות עד להגעתם לחוף מבטחים.

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
זכות השתיקה

מהי זכות השתיקה?

זכות השתיקה וחשיבותה בהליך הפלילי – דעו את זכויותיכם! משנודע על חשד לדבר עבירה ו/או מוגשת תלונה נפתחת חקירה במשטרה. במצב דברים זה עשוי כל

קרא/י עוד »
עימות במשטרה - עימות בחקירה פלילית

עימות במשטרה

מהו עימת במשטרה ואיך לצלוח אותו על הצד הטוב יותר? שנים ניהלתי מאות תיקי מין בפרקליטות במהלכם, צפיתי ותדרכתי אלפי עימותים במשטרה בין חשודים למתלוננות.

קרא/י עוד »
לשיחה לחץ כאן
שלום, אני זמינה כדי להקשיב לך ולבדוק איך
עידית רייכרט משרד עורכי דין
שלום
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ליצור קשר
דילוג לתוכן