עורך דין פלילי עבירות סמים

5
(4)

תוכן עניינים

תפסו אותי עם סמים (קנאביס) באוטו, בבית, במסיבה? מה עושים?

אחרי שיצאתם מההלם, כדאי שתכירו את התשובות לשאלות המטרידות, מה לעשות אם תפסו אתכם עם סמים?

קודם כל, כדאי לדעת – למרות המילה החביבה "ליגאליזציה" עדיין, אסור לעשן או לצרוך סמים בשום דרך ועל אף שהשתנתה מדיניות ההעמדה לדין (ותיכף אפרט בעניין זה) אין זה אומר שהחזקת או צריכת סמים, אפילו קלים, חוקית ומותרת. לכן, כדאי לדעת מה לעשות אם נתפסתם עם ג'וינט קטן בתיק ברכב או בבית ומתי מומלץ לפנות לעורך דין עבירות סמים.

זקוקים ליעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

עורך דין עבירות סמים מסביר - מה זה בעצם לגליזציה של סמים קלים?

בחודש אפריל 2019, קבע המחוקק כי השימוש בסמים קלים (חשיש, מריחואנה, קנאביס) לא ייאכף בבתי המשפט באכיפה פלילית אלא בדרך של אכיפה מינהלית על ידי הטלת קנסות. 

איך זה קורה בפועל, הלגליזציה הזו - עורך דין פלילי עבירות סמים משיב!

הליגאליזציה או בשמה הרשמי, מדיניות אי ההפללה, חלה, נכון למועד כתיבת מאמר זה, רק ביחס לבגירים שנפתח נגדם תיק לראשונה בחייהם בעבירה של החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית. בהתאם למדיניות "אי ההפללה" ניתן להסתפק בקנס מינהלי בלבד (ללא רישום משטרתי) לגביהם אם מתקיימים התנאים הבאים:

1. מדובר בסם מסוכן מסוג חשיש או מריחואנה.

2. בכמות נמוכה של 15 גרם ומטה.

3. אין לחשוד תיקים פליליים וגם לא תיקים סגורים.

4. החשוד מודה.

אז מה קורה אם אתם עומדים בקריטריונים?

• אם נתפסתם עם סמים קלים (קנאביס) בכמות קטנה (מתחת ל15 גרם) ואין לכם תיקים פתוחים, או תיקים סגורים והודיתם – תקבלו קנס של 1000 ₪ ולא תינקט נגדכם אכיפה פלילית.
• אם נתפסתם פעם שנייה – הקנס יוכפל ל 2000 ₪ ועדיין לא תינקט נגדכם אכיפה פלילית בבית המשפט.
• אם נתפסתם בפעם השלישית? – תתקשרו לעורך דין סמים פלילי, כאן סביר להניח כי עניינכם יועבר למישור הפלילי ולכן חשוב ביותר בשלב זה, להמנע מהודאה, לסרב לחיפוש, ככל שלא הוצג בפניכם צו שיפוטי ולהתייעץ בדחיפות עם עורך דין עבירות סמים.

ומה יקרה בעתיד?

מהפכת הקנאביס בדרך להשלמתה במסגרת חקיקה מקיפה שתתיר לבגירים מעל גיל 21 שימוש ביתי של סמים קלים וכן בחנויות ייעודיות, ובהמשך ייבחן השימוש בקנאביס גם במקומות ציבוריים. אך כל עוד, לא הושלמה החקיקה בעניין זה, יישמר המצב החוקי נכון להיום ואין לחשוב בטעות כי עישון ג'וינט חוקי.

מה עוד אתם צריכים לדעת?

במקרים בהם בכל זאת הוגשו כתבי אישום בעבירה של החזקה שימוש בסמים לצריכה עצמית ולנאשם אין עבר פלילי, תשקול התביעה את צעדיה בהתאם ל"הנחיית היועץ המשפטי לממשלה מס' 4.1105 מדיניות התביעה – סמים: אחזקה ושימוש לצריכה עצמית", ובנסיבות המתאימות, תסתפק בענישה מקלה ולעיתים בטיפול ונקיטת אמצעי ענישה ללא הרשעה בדין.

ככלל יש לזכור, ניתן "לצאת בשלום" מתיקי סמים. חקירה משטרתית בתיקים אלה מורכבת וכמעט אין תיק ללא "תקלה" שאותה עורך דין פלילי עבירות סמים מיומן ומנוסה ידע לתרגם לביטול כתב אישום או להקלה בעונש כך למשל: תקלה בשרשרת מוצג – באיזה דרך נתפסו הסמים והועברו לתחנת המשטרה? או למשל תקיפת חוקיות החיפוש – האם ניתן צו שיפוטי? האם נמסרה לחשוד זכותו לסרב לחיפוש ומשמעות הסירוב? האם נערך החיפוש בפני שני עדים כדין? האם קיימת חוות דעת לגבי הסם ומה תקפה? ניתוח ראיות דיגיטליות שהופקו ממכשירים ניידים ובאיזה אופן? ועוד ועוד.

תרומתו של עורך דין עבירות סמים, מנוסה תסייע אם כן בבניית אסטרטגיה נבונה הייחודית לכל מקרה ומקרה עד להצלחה מקסימאלית אפשרית. לכן, אם נתפסתם עם סמים? אל תקלו בכך ראש ופנו בהקדם לעורך דין פלילי.

איך אני עורך דין עבירות סמים אוכל לסייע לכם ?

יש לי את הידע, המומחיות והניסיון הדרושים להפוך את הקערה על פיה. "ארגז הכלים" המשפטי שלי מהווה יתרון עצום בהליכים פליליים המתחילים כבר בשלבי החקירה במשטרה.

אחרי שנים ארוכות כפרקליטה בכירה בפרקליטות הפכתי לסנגורית מובילה בעלת משרד בוטיק למשפט פלילי המעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי והמינהלי ומתמחה בייצוג חשודים בהליך הפלילי החל ממתן יעוץ מקצועי והכנה נכונה לקראת חקירה פלילית, ייצוג בהליך שימוע לפני הגשת כתב אישום וייצוג בבתי המשפט השונים בכל הערכאות.

אני מכירה היטב את שיטות העבודה של רשויות האכיפה ואת חולשותיהן ומתרגמת אותן ליתרון בהגנה על לקוחותיי האנשים הנורמטיביים שמעדו והסתבכו בעבירות סמים בעולם הפלילי.

וכדאי להפנים – ניהול מערכה פלילית אינה אפשרית בידי כל עורך דין פלילי, כי אין הזדמנות למקצה שיפורים. ליווי נכון ומקצועי על ידי עורך דין פלילי ומנוסה כבר בשלבים המוקדמים יכול לחרוץ גורלות. לכן, אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן.

אעשה את כל מה שצריך ברגישות, בדיסקרטיות ובנחישות כדי להחזיר לכם את השקט הנפשי, הביטחון, התקווה ולעשות את הבלתי אפשרי לאפשרי.

הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

מה אתה חושב על המאמר?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 4

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

אהבתם? שתפו
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
חקירת קטינים במשטרה | עבירות קטינים ונוער | עידית רייכרט עורכת דין פלילית

חקירת קטינים במשטרה

תוכן עניינים חקירת קטינים במשטרה – המותר והאסור הדברים שכל הורה חייב לדעת חקירת קטינים במשטרה היא אירוע ייחודי בהליך הפלילי, אשר שונה באופן מהותי

קרא/י עוד »
ייעוץ לפני חקירה במשטרה

מחיקת רישום פלילי

מחיקת רישום פלילי הינו הליך מקובל ומוכר שמטרתו לטהר את שמו של אדם מאינדיקציה על קיומו של תיק פלילי בעברו. בין שנסגר ללא הגשת כתב

קרא/י עוד »