הטרדה מינית ברשת

הטרדה מינית ברשת נחשבת לתופעה מסוכנת, פוגענית ורחבת היקף, שבאה לידי ביטוי במסרים, מעשים והתנהגויות מיניות פסולות המתרחשים בכל מרחב ופלטפורמה שהן במרחב המקוון.

מהי הטרדה מינית ברשת?

המרחב האינטרנטי הפך לזירת פשע של ממש בתחום של הטרדה מינית ברשת בפרט ועבירות מין בכלל. הזמינות הרבה והנגישות הפשוטה של האינטרנט עבור קטינים שגילם הולך ופוחת הופכים את עבירות המין וביניהן גם את העבירה של הטרדה מינית באינטרנט לנפוצות ואת מבצעיהן לעברייני מין של ממש. לעיתים בהיסח הדעת, לעיתים בהקלדה בלבד. לכן, אם זומנתם לחקירה פלילית בחשד לביצוע הטרדה מינית ברשת או בחשד לביצוע עבירות מין ברשת כדאי שתקראו את המאמר הבא.

הטרדה מינית ברשת מבוצעת בעיקר כלפי קטינים ובני נוער

קשה למצוא היום נער או נערה שאין להם גישה לאתרים באינטרנט. אותם קטינים נחשפים לא אחת, אגב שיטוט אקראי במרחבי הרשת, לתכנים מיניים פוגעניים ובלתי הולמים לגילם. אך חמור מכך, הם עלולים להפוך לקרבנות בידי מבוגרים שמרגישים מוגנים מאחורי מסך ומקלדת בשל האנונימיות ומעזים לצור עמם קשר למטרות מיניות ולצורך סיפוקם האישי.
אלה הם הפדופילים, המוגדרים בספרות המקצועית כמבוגרים הנמשכים מינית לקטינים ובדרך כלל כלפי ילדים וילדות לפני גיל 13.

אותם מבוגרים מנצלים את סקרנותם של הקטינים, את העדר ניסיונם ובעיקר את תמימותם ומפתים אותם לשתף עמם פעולה. בדרך כלל מתחזים המבוגרים לבני גילם של הקטינים כדי לרכוש את אמונם ולעורר אותם לאינטראקציה הדדית.

אתם לא לבד, שתפו אותי ​

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

עידית רייכרט-עורכת דין פלילית

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

לקוחות מספרים עלינו

כיצד ניתן לאתר את עברייני המין ברשת?

במשטרת ישראל יחידה ייעודית לטיפול ואכיפת עבירות מין והטרדה מינית ברשת. היחידה יוזמת ומובילה פעילות למיגור הפשיעה המקוונת, וכן לחשיפת פשעים נגד קטינים במרחב המקוון תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

כך למשל, אחת לתקופה, מתחזים שוטרים לקטינים וקטינות המשוטטים במרחב המקוון במטרה לאתר עבירות מין ברשת. השוטרים מונחים להתנהג כקטינים כבני 13, מצטלמים בחדר בו התפאורה מותאמת לחדר ילדותי ומנהלים דיאלוג עם החשוד תוך שהם מבהירים לו את גילם. תיקים אלה מוכרים כתיקי סוכן ומטרתם לאתר את עברייני המין ברשת. תיקים אלה מנוהלים במומחיות בידי חוקרים מיומנים ומנוסים שכל מטרתם למגר את תופעת עבריינות המין ברשת. למידע נוסף בקרו באתר  – יחידה 105 המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת.

מהן עיקר העבירות המאפיינות עבירות מין ברשת ?

1. מעשה מגונה – יכול להתקיים גם ללא מגע של ממש אלא גם במקרים בהם הנאשם משכנע את הקטין לבצע בגופו מגע מיני, או שהקטין נחשף למעשה מגונה שמבצע הנאשם בגופו. גם כאשר הנאשם יוצר סיטואציה בה הוא זה שגורם לקטין לבצע בגופו מעשה מיני לצורך סיפוקו וגירויו המיני, ייחשב הדבר למעשה מגונה.

2. הטרדה מינית ברשת – הטרדה מינית באינטרנט יכולה להיות ניסיון לשכנע את הקטין לחשוף איברים אינטימיים, שיחה בעלת תכנים מיניים, הצעה או פיתוי הקשור במין והתנהגויות נוספות מהווים הטרדה מינית ברשת.

3. החזקת חומר תועבה ובו דמותו של קטין – סעיף 214(ב) לחוק העונשין. עבירה זו עוסקת בהחזקת תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני בהם מופיעים קטינים. עבירה זו מלמדת על אינדיקציה לתשוקה מינית לקטינים ועל כן מדובר בהתנהגות אסורה.

התייחסות בתי המשפט לעבירות מין ברשת בכלל והטרדה מינית באינטרנט בפרטי

שורת פסקי דין שניתנו לאחרונה היוו את קו פרשת המים ואת נקודת השינוי בהחמרת הענישה. עד לאחרונה, נהגו בתי המשפט להטיל על הטרדה מינית ברשת עונשי מאסר שרוצו בדרך כלל בעבודות שירות לעיתים אף פחות מזה. אולם בעת הנוכחית נקבע מפורשות כי יש להחמיר בענישה גם כלפי נאשמים נורמטיביים נעדרי כל עבר פלילי שהורשעו בביצוע עבירות מין ברשת בכלל והטרדה מינית באינטרנט בפרט. גם אלה, יישלחו לריצוי עונשם מאחורי סורג ובריח!

כך נקבע למשל בעפ"ג 27720-12-19: " …לאור הקלות היתרה של ביצוע העבירות, הזמינות הרבה והנגישות הפשוטה של האינטרנט עבור קטינים, שגילם הולך ופוחת, הנזקים הפוטנציאליים הקשים הטמונים במעשים אלו, והצורך של החברה כולה בהגנה על שלומם הפיזי והנפשי של קטינים; מתחייבת תגובה עונשית קשה ולא מתפשרת של בתי המשפט כלפי מי שיורשע בעבירות אלו. לפיכך, ובשים לב לשיקולי ההרתעה המתחייבים מריבוי העבירות ומביצוען לרוב ע"י נאשמים "נורמטיביים", התגובה העונשית ההולמת אמורה לבוא לידי ביטוי, בדרך כלל, בענישה הכוללת עונש מאסר לריצוי מאחורי סורג ובריח, תוך מתן משקל מזערי לנסיבות האישיות של העבריין".
פסיקה זו היתה הסנונית הראשונה שהובילה את מגמת החמרת הענישה.

קרה לך הגרוע מכל והוגש נגדך כתב אישום בגין הטרדה מינית ברשת? אתה חייב להיוועץ בעורך דין לעבירות מין

בדיוק בשל המורכבות הרבה בעבירות אלה כאשר פעולות החקירה כוללות לעיתים קרובות חדירה למחשב או לטלפון הנייד, נדרשת כאן מיומנות ומומחיות של עו"ד פלילי עבירות מין (למידע נוסף קראו את מאמרי בנושא  – עורך דין עבירות מין). הסיכון למעצר ולמאסר אינו מבוטל ונדמה שאין לך אפשרות להמר על עתידך בשעה שאתה נקרא להתייצב לחקירה במשטרה כחשוד בביצוע הטרדה מינית באינרטנט.

יעוץ נכון ומדוייק, ליווי והכוונה מקצועית במהלך החקירה בידי עורך דין לעבירות מין, הם שמבדילים בין הגשת כתב אישום או סגירת התיק. בין זיכוי להרשעה, בין עונש מאסר לעונש קל מזה.

למה לבחור דווקא בעורכת דין עידית רייכרט – עורכת דין לעבירות מין ?

עידית רייכרט עורכת דין פלילית בעלת 25 שנות ניסיון, שימשה משך 14 שנים כפרקליטה בכירה בפרקליטות וכיום היא בעלת משרד בוטיק למשפט פלילי. שנותיה במערכת ומחוצה לה מהווים יתרון עצום בהליכים פליליים המתחילים כבר בשלבי החקירה הפלילית ועד לסיום המערכה הפלילית בבית המשפט. משרדה מעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי והמנהלי ומתמחה בעבירות צווארון לבן, עבירות מין בכלל ועבירות מין ברשת בפרט ובייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים שמעדו והסתבכו בעולם הפלילי.

וכדאי להפנים – ניהול מערכה פלילית אינה אפשרית בידי כל עורך דין, כי לעיתים אין הזדמנות למקצה שיפורים. לכן – ליווי נכון ומקצועי על ידי עורך דין פלילי מיומן ומנוסה כבר בשלבים המוקדמים של ההליך יקבע את גורלך. אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר.
הטיפול בכם ייעשה ברגישות, בדיסקרטיות ובנחישות כדי להחזיר לכם את השקט הנפשי, הביטחון, התקווה ולעשות את הבלתי אפשרי לאפשרי.

מידע נוסף שחשוב לדעת על עבירות מין

לאיזה חלק במאמר תרצו לחזור?

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי בחיפה לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

האם המאמר הועיל לכם?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 5

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

אודות הכותבת

עידית רייכרט - עורכת דין פלילית
עידית רייכרט - עורכת דין פלילית

בעברה פרקליטה בכירה בפרקליטות, ומשנת 2012 סנגורית מובילה ובעלת משרד בוטיק למשפט פלילי וצווארון לבן, המדורג מידי שנה כאחד ממשרדי עורכי הדין הפליליים המובילים בארץ המתחייב להגנה משפטית איכותית, קפדנית ובלתי מתפשרת. על לקוחותיו הרבים נמנים בעיקר עוברי חוק נורמטיביים ונפגעי עבירה, אותם מובילה עורכת דין רייכרט במסירות ובנחישות עד להגעתם לחוף מבטחים.

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
תמונה להמחשת יחסי תלות בין תלמיד למורה

יחסי תלות

מהם יחסי תלות והסכנה בהם? ניצול של יחסי תלות נחשב למרבה הצער לתופעה רחבה ונפוצה, שכיחה במיוחד ביחסים בין מטפלים למטופלים. החוק קובע כי מערכת

קרא/י עוד »
ההליך הפלילי

חיפוש ללא צו

המדריך המלא בסוגית חיפוש ללא צו – גזור ושמור לכל אדם שמורה הזכות לפרטיות אך מתי מותר לשוטר לבצע חיפוש על גופו של אדם, בכליו,

קרא/י עוד »
ידע זה כוח

ידע הוא כוח

מרבית תיקי החקירה במשטרה אשר מגיעים לשלב בו החשוד מוזמן ליחידת ההסדרים, מסתיימים באחת מן השתיים: חתימה על "הסדר מותנה" עם החשוד ומשמעות הדבר –

קרא/י עוד »
לשיחה לחץ כאן
שלום, אני זמינה כדי להקשיב לך ולבדוק איך
עידית רייכרט משרד עורכי דין
שלום
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ליצור קשר
דילוג לתוכן