מחיקת רישום פלילי

מחיקת רישום פלילי הינו הליך מקובל ומוכר שמטרתו לטהר את שמו של אדם מאינדיקציה על קיומו של תיק פלילי בעברו. בין שנסגר ללא הגשת כתב אישום ובין שהורשע בו ובכך למחוק כתם העלול להגביל את האזרח בחייו בעתיד.

זקוקים ליעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

הסבר על הרישום הפלילי

חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים התשמ"א 1981, מטיל על משטרת ישראל את ניהול המרשם הפלילי במדינה ובו רישום כל תיקי החקירה, ההרשעות וההחלטות השיפוטיות שנוגעות לאזרח. לצורך העניין חשוב להבדיל בין רישום הרשעות קודמות (להלן: "רישום פלילי") לבין רישום של תיקי חקירה התלויים ועומדים או שנסגרו (להלן: "רישום משטרתי") רישום פלילי הינו תיעוד ורישום כל ההליכים הפליליים אשר התנהלו במסגרת בית המשפט בהם הורשע האזרח במסגרת כתב אישום שהוגש נגדו, או שנקבע לגביו כי ביצע עבירה פלילית. בעוד שרישום משטרתי כולל תיעוד שמבצעת המשטרה בדבר תיקי חקירה שנפתחו נגד האזרח וטרם נסגרו או תיקי חקירה שנסגרו מחוסר ראיות, מהעדר עניין לציבור ומכל סיבה אחרת, למעט תיקי חקירה שעילת סגירתם הינה חוסר אשמה (ואז לא תהא כל אינדיקציה על עצם פתיחת תיק שכזה).

חשוב לציין כי לרישום הפלילי השלכות חמורות יותר מאשר לרישום המשטרתי אך גם הרישום המשטרתי עלול להעיב על חייו של האזרח. קיומו של תיק פתוח או תיקים שנסגרו מהסיבות שמנינו משפיע על יחסה של המשטרה לחשוד ועל הטיפול שלה באזרח בעתיד ישנם גם מקצועות שונים הדורשים עבר פלילי נקי – נקי גם מתיקים פתוחים או סגורים מהסיבות שמנינו – וקיומו של תיק פלילי, גם ללא הרשעה, עלול לפגוע בסיכויי ההעסקה של אדם ולפגוע במסלול חייו העתידי כאמור

לא זו אף זו: דיווחים על תיקים פתוחים מועברים לרשויות שונות ועשויים להוביל לצעדים אופרטיביים כנגד האזרח. כך למשל, פתיחת תיק פלילי בעבירות מסוימות, יכולה להוביל את משרד הפנים לשלול את רישיון החזקת האקדח; תיק תלוי ועומד כנגד מורה יכול להוביל לפיטוריו ממערכת החינוך; ועוד כהנה דוגמאות המלמדות עד כמה עצם קיומו של תיק פתוח, הגם שטרם עבר את כור ההיתוך של בית המשפט, יכול להשפיע על האזרח באופן ממשי.

המשרד שלי הינו משרד בוטיק למשפט פלילי המתמחה בתחום של מחיקת רישום פלילי, מעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי ומתמחה בייצוג נאשמים וחשודים נורמטיביים בהליך הפלילי על כל רבדיו ובמתן יעוץ מקצועי והכנה נכונה לקראת חקירה פלילית וייצוג בבתי המשפט השונים בכל הערכאות.

אני בהחלט מכירה ומבינה את הכאב והחרדה שעוברים על האדם הנורמטיבי שמועד ומסתבך בעולם הפלילי – כרעם ביום בהיר עולמו חרב עליו!  ולכן בחרתי מתוך השקפת עולם לייצג את אותם אנשים טובים אשר מוצאים עצמם בשבר נוראי, לעיתים על לא עוול בכפם, לעיתים מתוך מצוקה. הם בעיניי ראויים לחמלה, לעזרה מקצועית ולהגנה משפטית מעולה. חשוב לזכור – ליווי נכון ומקצועי על ידי עורך דין פלילי ומנוסה כבר בשלבים המוקדמים יכול לחרוץ גורלות. אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי בחיפה והצפון לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה במשטרה ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

אהבתם? שתפו
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן הן עבירות הנעשות בתחכום רב ומבוצעות על פי רוב על ידי נושאי משרה או בעלי מעמד גבוה בתאגיד, בחברה או במקום העבודה

קרא/י עוד »
סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן