עבירות של תכנון ובניה, לא מה שחשבתם

וודאי תחשבו "את מי זה מעניין?", "למי אכפת?", "כולם עושים את זה", "יהיה בסדר". אז זהו, שזה ממש לא ככה, וכדאי שתדעו – האכיפה בתחום תכנון ובניה אינה רכה בכלל ולועדות המקומיות לתכנון ובניה יש אינטרס משמעותי בהעצמת האכיפה (שכן הקנסות נכנסות לכיסן והן חלק מההצדקה לקיומן של הועדות וחלק מהפרמטרים שעל פיו הן נבחנות). אם לא די בכך שלועדות לתכנון ובניה יש אינטרס משמעותי באכיפת דיני התכנון ובניה בשטחן, אזי צריך גם לדעת כי עבירות התכנון והבניה הן עבירות "מיוחדות" אשר אינן דורשות הוכחת יסוד נפשי מיוחד של "כוונה" לשם ביצוע העבירה, כלומר די להוכיח קיומה של בנייה בלתי חוקית בשטח השייך לאדם או נמצא בחזקתו על מנת להביא להרשעתו בעבירה פלילית, ועבירת תכנון ובניה אינה שונה מעבירות פליליות אחרות והרשעה כזו גם נושאת עימה רישום פלילי, על כל המשמעויות הנובעות מכך.

אתם לא לבד, שתפו אותי ​

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

עידית רייכרט-עורכת דין פלילית

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

לקוחות מספרים עלינו

י' ואשתו לא חשבו שהם בבעיה גדולה כשהחלו לפנות אליהם מן הועדה ולתהות על "בניות קטנות" שביצעו, סגירת תוספת קטנה בגודל של כ-10 מ"ר ושתי פרגולות קטנות, הם חשבו ש"הכל יהיה בסדר" ולכן, גם כשזומנו לחקירה, למעלה משנה אחרי שפנו אליהם לראשונה מהועדה, הם חשבו שהדברים יסתדרו ולא התייעצו עם עו"ד, י' התייצב לבדו לחקירה ומסר גרסה, ללא התייעצות עם עו"ד. חלפו שנים לא מעטות, ודבר לא השתנה, י' ואשתו לא קידמו הסדרה של הבנייה הלא חוקית והועדה לא עשתה דבר מצידה גם כן. ורק כעבור כארבע שנים מאז חקירתו של י', פנה אליהם, לראשונה תובע מטעם הועדה והציע לו לסיים את העניין ב"הסדר מותנה". שמשמעותו הוא סגירת התיק בתמורה לעמידה בתנאים מסוימים (להרחבה בנושא קראו על – הסדר מותנה). י' ואשתו לקחו את ההזדמנות בשתי ידיים, הסכימו להסכם, שילמו קנס של אלפי שקלים וגם הסכימו להסדיר את הבניה ואפילו החלו בהליך הסדרה כנדרש. אלא שבועדה למרות מאמציהם מיהרו להגיש נגדם כתב אישום, למרות ש י' ואישתו כבר קיבלו "היתר בתנאים". כלומר הם הסדירו את הבנייה ונדרשו להציג רק אישורים טכניים להשלמת הליך ההסדר.

אומרים שחיפזון הוא מהשטן וכך לאחר שהוגש כתב האישום וי' ואשתו פנו אליי. הוכחנו לבית המשפט שהתנהלות המאשימה בעניינם הייתה פזיזה וחפוזה ובלתי הגונה וסתרה הוראות התיישנות רבות וגם חרגה מהנחיות ונהלים. הועדה נבהלה מהטענות שלנו ולמעשה קיבלה אותן והחליטה לחזור מכתב האישום שהגישה כדי לצמצם נזקים.
אין ספק שבזכות עבודה מקצועית, הכרת תחום התכנון והבניה, החוק, הנהלים וההנחיות השונות הצלחנו להחזיר את י' ואשתו למצב שבו היו לפני שהוגש נגדם כתב האישום.
ומה המסקנה מן הסיפור של י' ואשתו? במפגש עם אוכפי חוק, בין אם מדובר במשטרה או מול מפקחי תכנון ובניה, יש להיוועץ עם איש מקצוע, עורך דין פלילי המתמחה בתכנון והבניה. התייעצות בשלב מוקדם יכולה לסייע לצמצם נזקים עתידיים וחיסכון גדול בכסף. למידע נוסף על עבירות אלו קראו על – עבירות תכנון ובניה.

הצלחות נוספות של משרדי:
ייצוג שוטר בהליך משמעתי

יוסי שוטר שלי מוצלח

במסגרת עבודתי אני מייצגת שוטרים ועובדי מדינה בהלכים פליליים וגם כאלה אשר עומדים בפני הליכים משמעתיים. הליכים משמעתיים, יש לדעת, הם מקרים בהם ביצע השוטר,

עיכוב הליך פלילי

יום העצמאות של נתן

נתן (שם בדוי) חצה את גיל הגבורות, די מזמן.נתן נולד בתל אביב עוד לפני שנולדה המדינה כשהעיר עוד היתה לבנה. נתן הוא איש חזק ומצחיק,

לשיחה לחץ כאן
שלום, אני זמינה כדי להקשיב לך ולבדוק איך
עידית רייכרט משרד עורכי דין
שלום
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ליצור קשר
דילוג לתוכן