הריקוד מושחת והתיק נסגר

משה הוא אדם נשוי, בעשור החמישי לחייו. בזמנו הפנוי, משה יוצא לאירועי ריקודי עם, הוא מת על זה. אך לצערו, אשתו איננה חובבת ריקודים, והיא לא מצטרפת אליו. כל מי שמכיר את התחביב יודע, שחלק בלתי מבוטל מריקודי עם כוללים גם… ריקודי זוגות, וכל רקדן "שמכבד את עצמו" מחזיק לצידו "שותף" או "שותפה" קבועים למשך תקופות ארוכות. וכך משה וניצה, בת זוגו לריקודי הזוגות, נשואה אף היא, החלו "רוקדים" תחילה במפגשים הריקוד ובהמשך גם מחוצה להם. כך נמשכה החברות במשך תקופה, עד שלבסוף החליטה ניצה להפריד כוחות ולהפסיק לרקוד עם משה, ריקודים מושחתים.

אבל, כעבור זמן, הרגישה ניצה שעוקבים אחריה, היא החלה לקבל שיחות טלפון מוזרות והודעות בהיקפים גדולים ובשעות לא שעות. החשד העיקרי על ההטרדה הבלתי פוסקת שהפכה לאובססיבית נפל מטבע הדברים על משה, שהוא מצידו הכחיש כל קשר לעניין. ניצה שהוטרדה עוד ועוד והחלה חוששת לחייה ולפרטיותה הגישה תלונה במשטרה, תוך שהיא מפנה אצבעה כלפי משה.

בשלב הזה הופיע משה במשרדי. חושש מן הבאות, מוטרד בעצמו מהשלכות החקירה המשטרתית על המשך חייו, על חירותו, על שמו הטוב וגם על חשיפת העניין לאשתו. הוא היה נבוך ובעיקר מבוהל.

בעמל רב, ליוויתי את משה לקראת חקירתו, הסברתי לו את משמעות החקירה במשטרה ואת משמעות תשובותיו. מה עליו לחשוף ואיזה מידע לא לנדב בעצמו, מאילו תרגילים להיזהר. ערכתי לו סימולציות, והכנות, אבל בעיקר הרגעתי אותו כי אם ידבוק בגרסתו, יש סיכוי טוב שהתיק נגדו ייסגר, למרות קיומן של ראיות דגיטליות לכאורה שעלולות בסבירות גבוהה לקשור אותו לחשדות ולסבך אותו.

למידע אודות תרגילי חקירה בקרו במאמרי בנושא: תרגילי חקירה – זכויות הנחקר בחקירת משטרה.

משה היה מוטרד מאוד מהסיפור, לפני וגם אחרי החקירה, הוא נותר חסר מנוחה, חושש מהבאות, לא יודע למה לצפות והגיע למשרדי למספר פגישות גם לאחר חקירתו. הוא בעיקר לא הבין כיצד יכול התיק להסגר כשהתשתית הראייתית די מגובשת סביבו. חזרתי והרגעתי אותו שוב ושוב ושוב. לעיתים מלאכתו של עורך דין פלילי טוב היא מלאכת הרגעה וכך היה גם בעניינו של משה. ואכן, לאחר כשנה הגיעה ההודעה המיוחלת, התבשרנו כי תיקו של משה נסגר. מאז משה כבר לא פונה אליי כדי להיערך לקראת החקירה, אלא כדי שאשקם את הזוגיות שלו, אבל את זה אשאיר למומחים בנושא. אז מה למדנו? שהעבודה הקשה, וההכנה הכרחיות כדי לצלוח חקירה פלילית, כדי לעורר ספק סביר ולעיתים- גם כדי לעבור תהליך זוגי מוצלח.

לי אין ספק שסיום עניינו של משה כפי שהסתיים לא יכול היה להתאפשר ללא עורך דין פלילי בעל ניסיון שמכיר את הליכי החקירה ואת עבודת גופי החקירה והתביעה, מודע לראיות אותם הם מחפשים, וכיצד להכין את הלקוח לתרחישים אפשריים ולהגנה המרבית על זכויותיו. סיפורו של משה הוא דוגמה מצויינת לכך שייעוץ וליווי עוד בטרם החקירה הם המענה הנכון והמדויק ובאופן פוטנציאלי יכולות להביא לתוצאה הרצויה. החקירה במשטרה היא נקודה קריטית בהליכי החקירה בתיקים משטרתיים והיא מעניקה לחשוד כוח רב ביכולת לנווט את התיק, שימוש נכון בכוח הזה בכוחו להגדיל את הסיכויים להשגת התוצאה הרצויה.

זקוקים ליעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

הצלחות נוספות של משרדי:
ייצוג שוטר בהליך משמעתי

יוסי שוטר שלי מוצלח

במסגרת עבודתי אני מייצגת שוטרים ועובדי מדינה בהלכים פליליים וגם כאלה אשר עומדים בפני הליכים משמעתיים. הליכים משמעתיים, יש לדעת, הם מקרים בהם ביצע השוטר,

לשיחה לחץ כאן
שלום, אני זמינה כדי להקשיב לך ולבדוק איך
עידית רייכרט משרד עורכי דין
שלום
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ליצור קשר
דילוג לתוכן