מתמודד נפש, חובת דיווח וסגירת תיק על אף הודאה בביצוע עבירה

ע' הוא בן למשפחה נורמטיבית ומקסימה מאזור השרון, אשר חווה קשיים רבים בחייו ולימים אובחן כמתמודד נפש. יום אחד הקיץ ע' משנתו והחליט שהוא צריך לדבר עם המטפל הפסיכולוגי שלו על אירוע שהתרחש, לטענתו, כעשור קודם לכן. לפי החוויה שלו הוא חושש שפגע מינית בילדים עליהם שמר כשמרטף. ע' סיפר את שחווה בשנתו לפסיכולוג.

מדובר בלא פחות מפצצה – שכן, על פי החוק, מטפל אשר במהלך עבודתו נחשף לחשד בפגיעה בקטין חייב בחובת דיווח לרשויות האכיפה אודות החשד, וכך סיפורו של ע', התגלגל אל תחנת המשטרה המקומית ומשם תפס תאוצה.

ע' מסר את גרסתו לחוקר, הוא סיפר כי על אף שאינו זוכר דבר, הוא חש כי מדובר באירוע אמיתי והוא אינו מתכחש לדברים שחשף בפני הפסיכולוג שלו. בפועל, ע' הודה בביצוע עבירה חמורה מאוד.

ע', יש לזכור מתמודד נפש, אבל אין זה אומר שהוא חסין מפני הפללה עצמית רק בשל כך וכעת, נוכח הודאתו בעבירה החמורה, מצא עצמו חשוף בפני התמודדות נוספת – משפטית מורכבת שעלולה לעלות לו בחירותו. מה עושים?

הוריו המסורים של ע' שהיו מודאגים מחומרת המצב פנו אליי. מיד הבנתי שעל אף שע' הודה בביצוע מעשים חמורים, יש מה לעשות וישנה דרך לחלץ אותו מן הסבך הפלילי שרקח במו ידיו.

פניתי אל רשויות האכיפה, הסברתי מדוע לדבריו אין לתת את המשמעות שיש לתת לאדם רגיל מן הישוב, ולא מן הנמנע שתיאוריו אינה אלא פרי דמיונו הקודח. ובכל מקרה אין בנמצא כל תלונה, ואין יכולת אמיתית לאתר את מי שנפגע, אם בכלל ישנם כאלה. טיעוניי ופעולות משפטיות נוספות שביצעתי הובילו לגניזת התיק שנפתח נגד ע'.

ואין צל של ספק שסיום עניינו של ע,' כפי שהסתיים, הוא הישג נפלא שלא היה מושג ללא ליווי וייצוג נכון ומדויק של עורך דין עבירות מין, בעלת ניסיון וידע קונקרטי הכרחי שכן לכאורה מדובר בתיק ובו ישנו אדם שמודה בביצוע עבירה ולא מן הנמנע כי ללא ליווי של עו"ד פלילי מנוסה, התיק היה מועבר לפרקליטות המחוז ואף ייתכן שהיה מסתיים בהגשת כתב אישום בבית המשפט על כל המשמעויות.

 

זקוקים ליעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

הצלחות נוספות של משרדי:
ייצוג שוטר בהליך משמעתי

יוסי שוטר שלי מוצלח

במסגרת עבודתי אני מייצגת שוטרים ועובדי מדינה בהלכים פליליים וגם כאלה אשר עומדים בפני הליכים משמעתיים. הליכים משמעתיים, יש לדעת, הם מקרים בהם ביצע השוטר,

לשיחה לחץ כאן
שלום, אני זמינה כדי להקשיב לך ולבדוק איך
עידית רייכרט משרד עורכי דין
שלום
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ליצור קשר
דילוג לתוכן