הוכחנו כי המטופלת שיקרה והתלונה נגד הרופא נגנזה

השאיפה המשמעותית בליווי חשוד היא שבסופה לא יוגש נגדו כתב אישום. האתגר האמיתי הוא כי התיק ייסגר מחוסר אשמה ולא פחות מכך. משמעות הדבר במקרה כזה – היא למעשה מחיקת כל זכר לקיומה של תלונה. 

היתרון הגדול בליווי חשודים מראשית החקירה במשטרה היא האפשרות האמיתית ל"עצב" את תיק החקירה במשטרה, להעניק יעוץ נכון ומדויק שיכוון את ה"זרקור" לעבר ראיה מסוימת או ירחיב את  החזית לכיווני חקירה נוספים. האתגר שלי בליווי חשוד מתעצם פי כמה משמדובר באדם נורמטיבי שנחקר במשטרה לראשונה בחייו וסבור כי הוא אינו זקוק באמת לייעוץ, כיוון שלתחושתו "לא עשה דבר".

זקוקים ליעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

בתיק זה התלוננה המתלוננת על עבירות מין כנגד רופא בכיר שלכאורה הטריד אותה מינית וביצע מעשה מגונה תוך כדי בדיקה. החשוד המבוהל הכחיש את החשדות אולם לא ידע כיצד ל"הוכיח" כי "לא היה ולא נברא" וכי כל תלונתה כוזבת היא.

מידע נוסף על הטרדה מינית ניתן למצוא במאמרי אודות הטרדה מינית בעבודה

אל משרדי הגיע כשהוא אובד עצות. אולם, לאחר שנועץ בי ולאחר ביקור שנערך  ב"זירת האירוע" ידע החשוד כיצד להתמודד בחקירה הפלילית עם הטענות שנטענו נגדו בגין ביצוע מעשה מגונה ובסופו של יום התיק כנגדו נסגר מחוסר אשמה.

תוצאה זו אינה מובנת מאליה ודאי במקרים בהם הראיות מתבססות על "גרסה מול גרסה". ושוב נוכחתי לדעת עד כמה ניסיוני כפרקליטה לשעבר משמעותי בעבודתי היום יומית כעורכת דין פלילית בהווה ובעל ערך רב ובמקרה זה היה אף קריטי להצלחת הטיפול המשפטי.

מקרה זה מוכיח שוב כמה חשוב להיוועץ עם עורך דין עבירות מין עוד טרם החקירה במשטרה.

הצלחות נוספות של משרדי: