חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחיקת רישום פלילי

מחיקת רישום פלילי תוכל להתבצע בכמה דרכים, כולן דורשות מעורבות משפטית: התיישנות בתום 25 שנים מההרשעה, סגירת התיק מחמת העדר אשמה או קיצור תקופת המחיקה על ידי הגשת בקשת חנינה.

מחיקת רישום פלילי - כל המידע שכדאי להכיר!

מחיקת רישום פלילי הינו הליך מקובל ומוכר שמטרתו לטהר את שמו של אדם מאינדיקציה על קיומו של תיק פלילי בעברו. בין שנסגר ללא הגשת כתב אישום ובין שהורשע בו ובכך למחוק כתם העלול להגביל את האזרח בחייו בעתיד.

מהו רישום פלילי ומה ההבדל בינו לבין רישום משטרתי?

חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים התשמ"א 1981, מטיל על משטרת ישראל את ניהול המרשם הפלילי במדינה ובו רישום כל תיקי החקירה, ההרשעות וההחלטות השיפוטיות שנוגעות לאזרח. לצורך העניין חשוב להבדיל בין רישום הרשעות קודמות (להלן: "רישום פלילי") לבין רישום של תיקי חקירה התלויים ועומדים או שנסגרו (להלן: "רישום משטרתי"). 

רישום פלילי הינו תיעוד ורישום כל ההליכים הפליליים אשר התנהלו במסגרת בית המשפט בהם הורשע האזרח במסגרת כתב אישום שהוגש נגדו, או שנקבע לגביו כי ביצע עבירה פלילית. 

רישום משטרתי לעומת זאת כולל תיעוד שמבצעת המשטרה בדבר תיקי חקירה שנפתחו נגד האזרח וטרם נסגרו או תיקי חקירה שנסגרו מחוסר ראיות, מהעדר עניין לציבור ומכל סיבה אחרת, למעט תיקי חקירה שעילת סגירתם הינה חוסר אשמה (ואז לא תהא כל אינדיקציה על עצם פתיחת תיק שכזה).

אתם לא לבד, שתפו אותי ​

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

עורכת דין פלילית עידית רייכרט, משרד עורכי דין

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

לקוחות מספרים עלינו

מהן ההשלכות של רישום פלילי ורישום משטרתי?

לרישום הפלילי השלכות חמורות יותר מאשר לרישום המשטרתי אך גם הרישום המשטרתי עלול להעיב על חייו של האזרח. קיומו של תיק פתוח או תיקים שנסגרו מהסיבות שמנינו משפיע על יחסה של המשטרה לחשוד ועל הטיפול שלה באזרח בעתיד. ישנם גם מקצועות שונים הדורשים עבר פלילי נקי – נקי גם מתיקים פתוחים או סגורים מהסיבות שמנינו – וקיומו של תיק פלילי, גם ללא הרשעה, עלול לפגוע בסיכויי ההעסקה של אדם ולפגוע במסלול חייו העתידי כאמור

לא זו אף זו: דיווחים על תיקים פתוחים מועברים לרשויות שונות ועשויים להוביל לצעדים אופרטיביים כנגד האזרח. כך למשל, פתיחת תיק פלילי בעבירות מסוימות, יכולה להוביל את משרד הפנים לשלול את רישיון החזקת נשק. ואף להוביל לדחיית בקשה להוצאת רישיון נשק.

מקרים נוספים בהם יש השפעה לרישום פלילי או משרטתי הינו למשל במקרה של תיק תלוי ועומד כנגד מורה שיכול להוביל לפיטוריו ממערכת החינוך; ועוד כהנה דוגמאות המלמדות עד כמה עצם קיומו של תיק פתוח, הגם שטרם עבר את כור ההיתוך של בית המשפט, יכול להשפיע על האזרח באופן ממשי.

מחיקת רישום פלילי - למה לבחור דווקא בעורכת דין פלילית עידית רייכרט?

המשרד שלי הינו משרד בוטיק למשפט פלילי המתמחה בתחום של מחיקת רישום פלילי, מעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי ומתמחה בייצוג נאשמים וחשודים נורמטיביים בהליך הפלילי על כל רבדיו ובמתן יעוץ מקצועי והכנה נכונה לקראת חקירה פלילית וייצוג בבתי המשפט השונים בכל הערכאות. למדריך ובו 10 טיפים על הדרך הנכונה להתנהלות בחקירה שהכנתי קראו את המאמר – חקירה במשטרה.

אני בהחלט מכירה ומבינה את הכאב והחרדה שעוברים על האדם הנורמטיבי שמועד ומסתבך בעולם הפלילי – כרעם ביום בהיר עולמו חרב עליו!  ולכן בחרתי מתוך השקפת עולם לייצג את אותם אנשים טובים אשר מוצאים עצמם בשבר נוראי, לעיתים על לא עוול בכפם, לעיתים מתוך מצוקה. הם בעיניי ראויים לחמלה, לעזרה מקצועית ולהגנה משפטית מעולה. חשוב לזכור – ליווי נכון ומקצועי על ידי עורך דין פלילי ומנוסה כבר בשלבים המוקדמים יכול לחרוץ גורלות. אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר. אני כאן.

יש לי את הכלים והידע לעזור לכם

מוזמנים גם להתקשר אלי – 050-6216884

לאיזה חלק במאמר תרצו לחזור?

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה במשטרה ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

האם המאמר הועיל לכם?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 25

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

אודות הכותבת

Picture of עידית רייכרט - עורכת דין פלילית
עידית רייכרט - עורכת דין פלילית

בעברה פרקליטה בכירה בפרקליטות, ומשנת 2012 סנגורית מובילה ובעלת משרד בוטיק למשפט פלילי וצווארון לבן, המדורג מידי שנה כאחד ממשרדי עורכי הדין הפליליים המובילים בארץ המתחייב להגנה משפטית איכותית, קפדנית ובלתי מתפשרת. על לקוחותיו הרבים נמנים בעיקר עוברי חוק נורמטיביים ונפגעי עבירה, אותם מובילה עורכת דין רייכרט במסירות ובנחישות עד להגעתם לחוף מבטחים.

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
עבירות מחשב וסייבר

עבירות מחשב ואינטרנט

מהן עבירות מחשב ואינטרנט או עבירות סייבר ? עבירות מחשב ואינטרנט הן עבירות מודרניות אשר עד להתפתחות המרשתת לא נתקיימו והפכו להיות נפוצות עם הקדמה

קרא/י עוד »
זימון לחקירת משטרה בטלפון | הזמנה לחקירה במשטרה

זימון לחקירה במשטרה

זומנתם לחקירה במשטרה? ריכזתי עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת! קיבלת זימון לחקירה במשטרה בטלפון? הנה כמה טיפים יעילים וחשובים שיעזרו לך לצלוח את החקירה

קרא/י עוד »
לשיחה לחץ כאן
שלום, אני זמינה כדי להקשיב לך ולבדוק איך
עידית רייכרט משרד עורכי דין
שלום
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ליצור קשר
דילוג לתוכן