ליטיגציה פלילית

ליטיגציה פלילית - הקדמה

כל אדם נורמטיבי עלול למצוא עצמו מוזמן לחקירה במשטרה וכמעט כל תחום בחיינו עלול להוביל לחקירה פלילית. כך למשל: סכסוך במסגרת הליך גירושין, סכסוך שכנים שהסלים לכדי תלונה במשטרה, פגיעה בפרטיות שנעשתה תוך כדי מעקב או האזנה, הטרדה מיניות במקום עבודה ועוד.

אין צורך להכביר מילים אודות ההלם והתחושה כאילו נפלו השמיים ברגע על כל אדם נורמטיבי שקיבל שיחת טלפון (במקרה הטוב) והוזמן לחקירה במשטרה.

חשיבות ההתייעצות עם עו"ד פלילי בעל ניסיון רב בליטיגציה פלילית

על פי רוב, אדם נורמטיבי יאמר לעצמו כי הוא אינו זקוק לייעוץ משפטי, כי הוא יצלח בעצמו את החקירה המשטרתית, כי הוא לא עשה דבר וכו… ובדיוק בגלל זה הוא, בניגוד לעבריין ממולח, עלול למצוא עצמו מסובך עד צוואר רק בגלל ש"חסך" את עלות הייעוץ. בדיוק בשל כך – חשוב מאוד להיות מיוצג על ידי עורך דין פלילי מיומן, כדי לצלוח את כל המהמורות בדרך, כדי להימנע משגיאות קריטיות ולעיתים בלתי הפיכות, כדי להכיר את הזכויות שלך כנחקר, כדי שלא להיגרר חלילה למעצר מיותר ובעיקר כדי לסיים את ההליך הפלילי בתוצאה הטובה ביותר.

מהן השאלות הנפוצות שעולות במקרים אלו

שאלות כמו:

  • האם למסור את מלוא האמת?
  • האם לשתף פעולה עם החוקרים?
  • האם מותר להקליט את החקירה?
  • האם החוקר באמת יעצור אותי אם לא אמסור את כל הידוע לי?
  • האם החוקר רשאי לשחרר אותי אם אמסור את כל הידוע לי?
  • אם אמסור את כל הידוע לי באמת לא יוגש נגדי כתב אישום?

כל אלו הן שאלות שאני נשאלת שוב ושוב על ידי אנשים נורמטיבים שהגיעו למשרדי בדיעבד – לאחר שכבר נחקרו ומסרו את גרסתם כלומר השאירו טביעות אצבע תרתי משמע, בידי החוקר.

חכמת הבדיעבד היא חכמה קטנה ואינה מקדמת או משפרת את המצב. ליבי נחמץ כשאני פוגשת את אותם אנשים שלו היו מתייעצים איתי מלכתחילה, לפני כניסתם לחדר החקירות מצבם המשפטי והראייתי היה טוב יותר. במקרים כאלה אני מנסה לברר איתם מה מנע מהם להתקשר לעו"ד פלילי עוד קודם לכן? מחסום המבוכה והבושה? האמונה כי לא עשיתי שום דבר אז אין לי בעיה לספר את הכל? חבל על הכסף עורכי דין זה דבר יקר?

ואני אז שואלת שאלה אחת? יקר ביחס למה? לחירות שלך? לחיים שלך? למוניטין שלך? 

ייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים הוא זכות גדולה ומחמאה עבורי. זהו למעשה קהל היעד אליו אני מכוונת ובשנותיי כסנגרוית אני מתמלאת בסיפוק וגאוה על כך שכיום אני בוררת את לקוחותיי ומייצגת אך ורק אנשים נורמטיבים. "מסתבכים מזדמנים" אני קוראת להם.

בחירת עורך דין פלילי אינה עניין של מה בכך והעובדה כי אדם נורמטיבי חש בטוח ונח במחיצתי כמי שמכירה את אורחות חייו, את עולמו הפנימי והערכי מסייעת ביד לייצגו בהתאם לאמונתו והשקפת עולמו.

ההליכים הפליליים בהם אדם נורמטיבי יזדקק לשירות של עורכי דין פלילים יכולים להיות בין השאר: חקירה משטרתית, שינוי עילת סגירה, שחרור ממעצר ימים, שימוע לפני הגשת כתב אישום ובמקרים חמורים יותר גם ניהול תיק פלילי עד תום. פעמים רבות אני מלווה גם מתלוננים ונפגעי עבירה שהפכו באחת לקרבנות וזקוקים לסיוע משפטי וליווי משפטי תומך מכיל ואסרטיבי מול רשויות האכיפה.

ליטיגציה פלילית - למה לבחור דווקא בי?

הנסיון שלי מלמד כי ייצוג מקצועי ומהודק שלי כעורכת דין פלילית "יוצאת המערכת" משך שנים ארוכות בפרקליטות שם צברתי ניסיון עשיר ומגוון במנעד רחב של תיקים פליליים ובעיקר בהכרת שיטות חקירה ואיסוף ראיות וניהול הליכים פליליים ובעיקר ליטיגציה פלילית, הוא שמעניק לי כיום יתרון גדול ומשמעותי בייעוץ לחשוד לפני חקירה, בתכנון חליפה משפטית נכונה ומדוייקת לכל לקוח ולקוח, ניהול הליך שימוע לפני הגשת כתב אישום ובהבנת מניעי התביעה והפרקליטות ודרך החשיבה שלהם, הוא ששומר על האינטרס של החשוד וכמובן בעל ערך רב עד להשגת תוצאה טובה ומיוחלת עבורו ככל שניתן.

לכן, הודות לידע שצברתי  במהלך עבודתי בפרקליטות בעבר וכסנגורית בהווה הפכתי למשרד המתמחה, בין היתר, בייעוץ ממוקד לפני חקירה פלילית במשטרה, בניהול הליכי שימוע פלילי ומעניק ערך רב למי שהסתבך או מעד ועלול יום אחד להחקר כחשוד בפלילים 

לזכותי נזקפות לא מעט הצלחות משפטיות במאות מקרים של סגירת תיקים, הודות להבנתי העמוקה והמעודכנת בתכנון אסטרטגיה משפטית לקראת חקירה, לצד ניסיון ויכולת מקצועית לתקוף שיטות חקירה לא מקובלות, לחשוף מחדלי חקירה ולהתנגד לקבילותן של ראיות במקרה הצורך עד לתוצאה המיטבית האפשרית.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

מקצת התודות:

השאירו פרטים:

סגירת תפריט
דילוג לתוכן