עבירות מין במרמה

5
(4)

עידית רייכרט, עורכת דין מומחית לעבירות מין תסביר במאמרה הבא – מהן עבירות מין שנעברות במרמה? והאם מעתה תהא זו טענת הגנה לכל חשוד או נאשם בעבירת מין?

משמעות המרמה בעבירות מין

משמעות המושג מרמה בעבירות מין מתייחס להסכמת אישה (יצויין נשים כי הרוב המכריע של נפגעות תקיפה מינית הן נשים אך מובן כי המאמר מתייחס לשני המינים) לביצוע מגע מיני בגופה שניתנה על סמך טענה כוזבת שהוצגה לה לגבי טיב המעשה או דמות המבצע (מהות המעשה או מיהות המעשה).

המשותף לכל אותם מקרים בהם הרשיעו בתי המשפט את המבצעים בעבירות מין במרמה כי ההסכמה שקיבלו המבצעים לקיום יחסי המין או למעשים מגונים ניתנה להם מתוך אמונה של האישה (שמקורה במרמה) שמטרתם טהורה ולא למען הנאתם המינית וכי הם היו מודעים לכזב שבטענתם.

זקוקים לייעוץ? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

מרמה לגבי מהות המעשה

בשורה ארוכה של פסקי דין נקבע כי המקרה המובהק של 'מרמה לגבי מהות המעשה' הוא כאשר התרמית מתייחסת לעצם קיומו של הקשר מיני למעשה. כלומר: המקרה שבו הרמייה היא שגורמת לכך שהאישה מסכימה לחדירה לגופה מתוך סברה מוטעית כי המעשה נטול הקשר מיני. עיון בפסיקה מלמד כי במקרים השונים שבהם הוטלה אחריות פלילית בעבירת אינוס במרמה המתלוננות הסכימו לביצוע המעשים בגופן משום שסברו כי אלה מבוצעים לשם תכלית שאיננה מינית, למשל תכלית טיפולית או אומנותית.

מרמה לגבי מיהות העושה

האם בכל פעם שגבר אינו אומר אמת לאשה באשר לפרט, אשר בעיניה הוא מהותי, ובין היתר ובגללו היא מסכימה לקיים עמו יחסי מין, מדובר באינוס במרמה?
הפסיקה מיעטה לעסוק בסוגיה זו, ואין אחידות מה גדריה של העבירה ואלו מקרים מגיעים לכדי אינוס במרמה? אילו שקרים ואף הסתרת מידע יהא בהם כדי להפוך 'חיזור לגיטימי' לעבירה פלילית? ומה נדרש אדם לגלות כאשר הוא מפתח קשר המוביל לקיום יחסי מין? האם נדרש הוא להציג מצג מלא?
כך למשל: האם אדם שמציג עצמו כבחור יהודי, או כקצין בכיר או כמיליונר או כרווק בעוד שאין הוא כזה ומקיים יחסי מין עם אישה שנתנה הסכמתה למצג השווא עבר עבירת אינוס במרמה? היכן עובר הגבול?
האם כה ברור כי הסכמת האישה לקיים יחסי מין ניתנה בהכרח על בסיס מאפיין כזה או אחר? ואם כך הוא האם אין היא נדרשת להעמיק את הבירור ביחס לנתון מהותי כדי לעמוד על טיבו?

לסיכום

אדם המציג לאישה עמה בא במגע מיני מצג כוזב ביחס למאפייניו שהינם קריטיים בעיניה ואשר אלה הביאו אותה להסכים לכך, בהחלט עלול למצוא עצמו נאשם בעבירת אינוס במרמה שהעונש עליה הוא עד 16 שנות מאסר בפועל ואולם כל מקרה ייבחן לגופו ולא כל סיטואציה שאינה מוסרית תיבחן במישור הפלילי.

אם קרה לך הגרוע מכל וזומנת לחקירה במשטרה או הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירת מין

נראה שאתה זקוק לעורך דין עבירות מין מנוסה שייסע לך בניהול ההליך הפלילי נגדך, בין אם זה בחקירה במשטרה ובין אם זה בכותלי בית המשפט.

למה לבחור דווקא בעורכת דין עידית רייכרט ?

עידית רייכרט עורכת דין פלילית בעלת 20 שנות ניסיון, שימשה משך 14 שנים כפרקליטה בכירה בפרקליטות וכיום היא בעלת משרד בוטיק למשפט פלילי.
שנותיה במערכת ומחוצה לה מהווים יתרון עצום בהליכים פליליים המתחילים כבר בשלבי החקירה הפלילית ועד לסיום המערכה הפלילית בבית המשפט.
משרדה מעניק הגנה משפטית רחבה בכל תחומי המשפט הפלילי והמינהלי ומתמחה בעבירות צווארון לבן, עבירות מין ובייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים שמעדו והסתבכו בעולם הפלילי.
וכדאי להפנים – ניהול מערכה פלילית אינה אפשרית בידי כל עורך דין, כי לעיתים אין הזדמנות למקצה שיפורים.
חשוב להפנים – ליווי נכון ומקצועי על ידי עורך דין פלילי מיומן ומנוסה כבר בשלבים המוקדמים יכול לחרוץ גורלות. לכן, אם מצאתם כי מאמר זה נוגע לכם, אל תהססו להתקשר.
הטיפול בכם ייעשה ברגישות, בדיסקרטיות ובנחישות כדי להחזיר לכם את השקט הנפשי, הביטחון, התקווה ולעשות את הבלתי אפשרי לאפשרי.

הערה:
מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין, ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

מה אתה חושב על המאמר?

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר דירוגים 4

נשמח שתהיה הראשון לדרג את המאמר שלנו

אהבתם? שתפו
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
הטרדה מינית ברשת, עבירות מין ברשת

הטרדה מינית ברשת

המרחב האינטרנטי הפך לזירת פשע של ממש בתחום של הטרדה מינית ברשת בפרט ועבירות מין בכלל. הזמינות הרבה והנגישות הפשוטה של האינטרנט עבור קטינים שגילם

קרא/י עוד »